Kniha Skautské století je znovu k dostání!

19. 1. 2012 Vše

Aktualizováno: Po vydání knihy Skautské století nám lační čtenáři málem utrhli ruce. Bylo to neuvěřitelné, ale čtrnáct dní po vydání jsme museli začít připravovat dotisk. Kniha je nyní opět dostupná, ale zájem je pořád velký. Vypadá to, že u jednoho dotisku nezůstaneme.

Kniha Skautské století je znovu k dostání!

Kmotr knihy Skautské století, spisovatel Jiří Stránský

Chcete-li někomu udělat radost, pravděpodobně nic nezkazíte, pokud sáhnete po knížce. Skauti si ke svým stým narozeninám jednu darovali. A ne ledajakou. Více než rok na ní pracovala řada lidí a výsledek stojí za to. 256 celobarevných stran formátu A4, více než 800 fotografií a obrazových dokumentů, historická fakta, ale především životní příběhy, zajímavosti a jistě i řada překvapení.

Kniha je jedním z projektů realizovaných při příležitosti oslav sta let českého skautingu a pro skauty je to významný počin. Ještě nikdy nevyšla publikace, která by mapovala fenomén jménem skauting tak důkladně a přitom zajímavě a poutavě. Již během prvních několika dní prodeje se rozebralo pěkných pár set výtisků.

Zde si můžete prohlédnout, jak kniha vypadá.

Rozhodně ale nelze říct, že jde o knížku jen pro skauty. Naopak! Od konce února je kniha k dostání ve většině knihkupectví za 500 Kč, nebo ve skautském e-shopu za 350 Kč.

www.obchod.skaut.cz/kniha-stoleti