Situace v Nepálu zůstává kritická. Skautské heslo - Buď připraven! - však vzali za své nepálští skauti, a tak bez váhání pomáhají na místě tragédie! Ale i my můžeme pomoci!

Facebook Wosm
Facebook Wosm
30. 4. 2015

Nepálci znovu budují a říkají: „Pojďme to společně dokázat, nás nic nezničí!“ Jdeme do toho s nimi?

Zemětřesení, povodně, vichřice a další přírodní katastrofy dokáží negativně zasáhnout do běžného života lidí a převrátit ho totálně naruby. Skauti by ovšem měli být připraveni na všechno, proto jsou většinou jedni z prvních neprofesionálů, kteří jsou schopni na místě organizovaně pomáhat. Přesně tak se zachovali i nepálští skauti.

Ačkoliv se většina z nás nemůže sama do Nepálu vydat a není tak možné pomáhat osobně v postižených lokalitách, můžeme finančně přispět na konto některé z humanitárních sbírek.

Junák dlouhodobě spolupracuje se spřátelenou neziskovou organizací Člověk v tísni a také své členy vyzval k pomoci Nepálu prostřednictvím sbírky SOS Nepál.

Přidejte se i Vy!

"Poslání skautingu má smysl!", hlásí výroční zpráva Junáka - českého skauta za rok 2014

24. 04. 2015 - Vydali jsme výroční zprávu za rok 2014, ve které Vám přinášíme informace o skautingu v Česku. Všechny čísla, texty i další zajímavosti jsme zabalili do atraktivního designu, ...

pokračování

Přidejte se ke skautům

Najděte si klubovnu blízko vašeho bydliště

mapa

Skautských oddílů je něco přes 200 po celé republice a většinu z nich najdete na této mapě, spolu s informací o tom, v jaké časy se pravidelně scházejí a kontaktu na vedoucího. Můžete si je filtrovat podle věku nebo dalších kritérií...

Vyhledat

Pro skautyEnglish