Situace v Nepálu zůstává kritická. Skautské heslo – Buď připraven! – však vzali za své nepálští skauti, a tak bez váhání pomáhají na místě tragédie! Ale i my můžeme pomoci!

30. 4. 2015 Vše

Nepálci znovu budují a říkají: „Pojďme to společně dokázat, nás nic nezničí!“ Jdeme do toho s nimi?

Facebook Wosm

Zemětřesení, povodně, vichřice a další přírodní katastrofy dokáží negativně zasáhnout do běžného života lidí a převrátit ho totálně naruby. Skauti by ovšem měli být připraveni na všechno, proto jsou většinou jedni z prvních neprofesionálů, kteří jsou schopni na místě organizovaně pomáhat. Přesně tak se zachovali i nepálští skauti.

Ačkoliv se většina z nás nemůže sama do Nepálu vydat a není tak možné pomáhat osobně v postižených lokalitách, můžeme finančně přispět na konto některé z humanitárních sbírek.

Junák dlouhodobě spolupracuje se spřátelenou neziskovou organizací Člověk v tísni a také své členy vyzval k pomoci Nepálu prostřednictvím sbírky SOS Nepál.

Přidejte se i Vy!