Jak se žije Pěnkavám? Reportér iDNES navštívil na jeden den skautský tábor!

27. 7. 2015

Skautské tábory jsou vyvrcholením naší celoroční činnosti. Každý rok se na ně těší nejen děti, ale i vedoucí a vůbec nikomu z nich nevadí, že jejich přípravě věnují podstatnou část svého volného času. Pobyt v přírodě na pár týdnů s partou přátel a kupou dětí, jejichž fantazie snad vůbec nemá hranic, je totiž to nejlepší, co si člověk může přát. Žabí orchestry, širokoúhlé hvězdné plátno, jídlo vonící ohněm a chladná voda v řece, to jsou další přednosti, které člověk může na táboře zakusit.

Na jeden takový skautský tábor do Novohradských hor se vydal i reportér deníku iDNES v rámci své Letní jízdy prázdninovým Českem. Navštívil tábor oddílu Pěnkav z Českých Budějovic a prožil s nimi celý jeden den.

Co všechno se od Pěnkav dozvěděl a PŘEDEVŠÍM NÁDHERNOU FOTOGALERII Z TÁBORA můžete najít na:

Letní jízda: Troje spoďáry a plavky nahoru, naučil jsem se mezi skauty 

Velké skautské červnové události v médiích

19. 06. 2015 - Červen je měsíc, kdy léto ťuká na dveře a kdy se každý skaut nemůže dočkat svého letního tábora. Čas čekání si tak zkracujeme dalšími akcemi, které můžeme prožít v partě svých ...

pokračování

Skauti vpluli do Zpráviček

11. 06. 2015 - Od čtvrtka 4. června 2015 do neděle 7. června 2015 probíhalo osmé celostátní setkání vodních skautů. Letošní ročník se vydal po stopách admirála Horatia Nelsona a tak s ...

pokračování

Přidejte se ke skautům

Najděte si klubovnu blízko vašeho bydliště

mapa

Skautských oddílů je něco přes 200 po celé republice a většinu z nich najdete na této mapě, spolu s informací o tom, v jaké časy se pravidelně scházejí a kontaktu na vedoucího. Můžete si je filtrovat podle věku nebo dalších kritérií...

Vyhledat

Pro skautyEnglish