Skautský supervíkend ve Zprávičkách

5. 10. 2015

25. – 27. září byl skautský supervíkend plný dobrodružných akcí! Legendární vodácký závod Napříč Prahou – přes tři jezy, celostátní finále skautské outdoorové olympiády a velká fantasy bitva. Ani Česká televize si nemohla tyhle skautské akce nechat ujít a abyste ani vy nepřišli o reportáže, máte je zde všechny na jednom místě.

Závod Napříč Prahou přes tři jezy

Závod Napříč Prahou – přes tři jezy je tradičním pražským vodáckým závodem s historií sahající až do roku 1939. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice.

Svojsíkův závod

Cílem tzv. Svojsíkova závodu, pojmenovaného po zakladateli československého skautingu, je především uplatnění skautských dovedností v opravdovém světě a podpora spolupráce v týmu. První ročník Svojsíkova závodu se konal už v roce 1946!

Válka o Cintru

V roce 2015 se uskutečnil 17. ročník této napínavé hry na motiv díla polského fantasy spisovatele A. Sapkowského. Naše hra čerpá převážně z jeho ságy o Zaklínači.

101× skauti v médiích! Přehled článků a reportáží o Jamboree a Japonsko škodovkou

30. 08. 2015 - Prázdniny zítřkem končí. Kromě každoročních letních táborů a vzdělávacích akcí se tento rok skauti vydali i na své 23. světové skautské setkání jamboree do Japonska. Dva ...

pokračování

Odlet na Jamboree v médiích

28. 07. 2015 - Včera 27. července v 19:05 odletěli skauti a skautky vládním speciálem z letiště Praha - Kbely na Světové skautské setkání jamboree. V Japonsku se dnes připojí ke zbylým členům ...

pokračování

Přidejte se ke skautům

Najděte si klubovnu blízko vašeho bydliště

mapa

Skautských oddílů je něco přes 200 po celé republice a většinu z nich najdete na této mapě, spolu s informací o tom, v jaké časy se pravidelně scházejí a kontaktu na vedoucího. Můžete si je filtrovat podle věku nebo dalších kritérií...

Vyhledat

Pro skautyEnglish