Velké skautské červnové události v médiích

Fotografie z letošního Obroku
Fotografie z letošního Obroku
19. 6. 2015

Červen je měsíc, kdy léto ťuká na dveře a kdy se každý skaut nemůže dočkat svého letního tábora. Čas čekání si tak zkracujeme dalšími akcemi, které můžeme prožít v partě svých kamarádů a jež nám pomohou zapomenout na těch posledních pár dnů ve škole či v práci. Naše akce si samozřejmě nenecháváme jen pro sebe, proto se i vy můžete dozvědět, co se na nich dělo. Níže jsou odkazy na novinové články či televizní vysílání.

Obrok 2015

Jednou za dva roky stráví vždy tisícovka skautů a skautek starších 15 let několik dní na celorepublikovém setkání Obrok – tábor, festival, vzdělávací kurz i dobrovolnická práce v jednom. Do krajského města Liberce přijelo více než patnáct set skautů a skautek starších patnácti let z celé České republiky. Mezi hosty nechyběly známé osobnosti jako Karel Janeček, Dana Drábová, Matěj Hollan, Marek Vašut, Milan Knížák, Robert Záruba a mnozí další.

Denik.cz: V Liberci skončilo celostátní setkání skautů  

Českolipský deník: Liberec se stal hlavním městem skautingu

Adam.cz: Obrok 2015 v Liberci hostí půldruhého tisíce skautů a skautek

České noviny: V Liberci skončilo celostátní setkání 1 400 skautů

Týden.cz: Skauti postavili obří pódium ve tvaru kočky

iDnes.cz: Liberec, hlavní město skautingu. Sjelo se sem 1 400 skautů z celé republiky

rozhovor s Pavlem Maurerem

Navigamus 2015

Další velká akce, jež se konala na přelomu května a června bylo celostátní setkání vodních skautů – Navigamus 2015. Krásné počasí, vítr ve vlasech, kolébající se paluba pod nohama, to jsou ta největší přání každého správného námořníka. Letošní počasí vodákům přálo a Sečská přehrada na Pardubicku se tak na chvíli proměnila v dějiště historických bitev admirála Nelsona.

Adam.cz: Sečská přehrada se proměnila v dějiště námořní bitvy!

Česká televize: Zprávičky

Japonsko škodovkou

Dva skauti, Boby a Ali, se přímo z Obroku vydali na svojí cestu do Japonska na Jamboree. Neletí však s ostatními letadlem, na místo konání dorazí vlastním vozem Škoda 120 L. Jejich cestu můžete průběžně sledovat na Facebooku Japonskodovkou. Co o nich psali v novinách? 

Denik.cz: Studenti vyráží do Japonska. V 30 let staré škodě mají ujet 13 tisíc kilometrů

iDnes.cz: Skauti vyrazili do Japonska starou škodovkou, urazí 13 tisíc kilometrů

Aktuálně.cz: Čeští skauti jedou škodovkou do Japonska. Původně šlo o vtip

Ahaonline.cz: Česká dvojice se vydala na celosvětový sraz skautů: Se škodou na inzerát jedou do Japonska!

Blesk.cz: Se „stodvacítkou“ kolem světa: Autem na inzerát jedou skauti do Japonska

Zlin.cz: Skaut z Holešova vyráží na cestu do Japonska starou škodovkou

Skauti vpluli do Zpráviček

11. 06. 2015 - Od čtvrtka 4. června 2015 do neděle 7. června 2015 probíhalo osmé celostátní setkání vodních skautů. Letošní ročník se vydal po stopách admirála Horatia Nelsona a tak s ...

pokračování

Skauti v dubnu zaplnili všechna média

30. 04. 2015 - Každý den o naši pozornost bojují stovky, možná i tisíce informací valících se z různých médií. Není proto jednoduché odfiltrovat nežádoucí obsah a najít to, co nás skutečně ...

pokračování

Přidejte se ke skautům

Najděte si klubovnu blízko vašeho bydliště

mapa

Skautských oddílů je něco přes 200 po celé republice a většinu z nich najdete na této mapě, spolu s informací o tom, v jaké časy se pravidelně scházejí a kontaktu na vedoucího. Můžete si je filtrovat podle věku nebo dalších kritérií...

Vyhledat

Pro skautyEnglish