Aktuálně – O nás v médiích

 • Skauti neustále inovují svůj program

  28. 4. 2016 - (Perpetuum, Scio) Fenoménem dnešní doby je, že děti navštěvují celou řadu zájmových kroužků a volnočasových aktivit. Naprostá většina kroužků se však obvykle zaměřuje na rozvoj určitého úzkého spektra dovedností. Velmi těžko se pro děti hledá oblast, která by se v mimoškolní činnosti zaměřovala na celostní rozvoj osobnosti.

  pokračování

 • Skautští vedoucí Boby a Ali dojeli se svou škodovkou až do Snídaně s Novou a Dobrého rána České televize

  18. 11. 2015 - Skautští vedoucí, Jakub Pejcal – Boby a Aleš Cahlík – Ali, kteří se letos vydali na Světové skautské setkání jamboree do Japonska se starou škodou 120 L, jsou už sice dávno doma, ale jejich auto dorazilo zpět do Česka teprve před pár týdny.

  pokračování

 • Skautský supervíkend ve Zprávičkách

  5. 10. 2015 - 25. – 27. září byl skautský supervíkend plný dobrodružných akcí! Legendární vodácký závod Napříč Prahou – přes tři jezy, celostátní finále skautské outdoorové olympiády a velká fantasy bitva. Ani Česká televize si nemohla tyhle skautské akce nechat ujít a abyste ani vy nepřišli o reportáže, máte je zde všechny na jednom místě.

  pokračování

 • 101× skauti v médiích! Přehled článků a reportáží o Jamboree a Japonsko škodovkou

  30. 8. 2015 - Prázdniny zítřkem končí. Kromě každoročních letních táborů a vzdělávacích akcí se tento rok skauti vydali i na své 23. světové skautské setkání jamboree do Japonska. Dva skautští vedoucí z projektu Japonsko škodovkou, Boby a Ali, jeli dokonce na setkání do Japonska ve starém voze Škoda 120L!

  pokračování

 • Odlet na Jamboree v médiích

  28. 7. 2015 - Včera 27. července v 19:05 odletěli skauti a skautky vládním speciálem z letiště Praha – Kbely na Světové skautské setkání jamboree. V Japonsku se dnes připojí ke zbylým členům českého kontingentu, kteří jsou již na místě. Během celého jamboree budeme ve spolupráci s českou výpravou přinášet čerstvé zprávy. Články a reportáže o odletu a samotném Jamboree:

  pokračování

 • Jak se žije Pěnkavám? Reportér iDNES navštívil na jeden den skautský tábor!

  27. 7. 2015 - Skautské tábory jsou vyvrcholením naší celoroční činnosti. Každý rok se na ně těší nejen děti, ale i vedoucí a vůbec nikomu z nich nevadí, že jejich přípravě věnují podstatnou část svého volného času. Pobyt v přírodě na pár týdnů s partou přátel a kupou dětí, jejichž fantazie snad vůbec nemá hranic, je totiž to nejlepší, co si člověk může přát. Žabí orchestry, širokoúhlé hvězdné plátno, jídlo vonící ohněm a chladná voda v řece, to jsou další přednosti, které člověk může na táboře zakusit.

  pokračování

 • Velké skautské červnové události v médiích

  19. 6. 2015 - Červen je měsíc, kdy léto ťuká na dveře a kdy se každý skaut nemůže dočkat svého letního tábora. Čas čekání si tak zkracujeme dalšími akcemi, které můžeme prožít v partě svých kamarádů a jež nám pomohou zapomenout na těch posledních pár dnů ve škole či v práci. Naše akce si samozřejmě nenecháváme jen pro sebe, proto se i vy můžete dozvědět, co se na nich dělo. Níže jsou odkazy na novinové články či televizní vysílání.

  pokračování

 • Skauti vpluli do Zpráviček

  11. 6. 2015 - Od čtvrtka 4. června 2015 do neděle 7. června 2015 probíhalo osmé celostátní setkání vodních skautů. Letošní ročník se vydal po stopách admirála Horatia Nelsona a tak s elegancí vlastní této historické osobnosti vpluli i skauti do televizního vysílání České televize. Na reportáž z Navigamu, jak se toto setkání jmenuje, se můžete podívat v archivu ČT. Reportáž Navigamus

  pokračování

 • Skauti v dubnu zaplnili všechna média

  30. 4. 2015 - Každý den o naši pozornost bojují stovky, možná i tisíce informací valících se z různých médií. Není proto jednoduché odfiltrovat nežádoucí obsah a najít to, co nás skutečně zajímá. My jsme tuto práci udělali za vás, takže se můžete podívat, čeho všeho jsme se v dubnu účastnili, co jsme organizovali a kdo o nás natočil či napsal reportáž.

  pokračování

 • Dobré ráno ČT se odehrávalo ve skautském duchu

  19. 2. 2015 - Mluvilo se o skautském pozdravu, historii, zájmu o skauting, hodnotách, šátcích, stezkách odvahy, odborkách a celosvětovém rozměru skautingu. O vlastní skautské zážitky se podělili Rarach a Lachy. Děkujeme.

  pokračování

RSS

Pro skautyEnglish