Skauti oživí prázdné domy v centru Prahy a Brna programem pro veřejnost. Podpořte je v jejich úsilí!

12. 5. 2017

Už dva roky užívají skauti a skautky část domu U Zlatého rohu na Staroměstském náměstí v Praze. Za toto období zde uspořádali více než 600 vzdělávacích či kulturních akcí pro desítky tisíc návštěvníků. Díky radnici Brna – střed nyní Skautský institut získává podobné zázemí také v Brně. Pomozte dalšímu rozvoji projektu, který slouží nejen skautům, ale také široké veřejnosti, ve sbírce na HitHitu. Odměnou Vám může být například setkání s osobnostmi, jako jsou novinář Erik Tabery, vědkyně Helena Illnerová či umělec Roman Týc. 

Skautský institut je místo pro setkávání, vzdělávání a osobní rozvoj a měsíčně pořádá okolo 40 volně přístupných akcí určených skautům i široké veřejnosti. Skautský institut se nově také stal součástí schváleného projektu Pražského kreativního centra, který v budoucnosti oživí celý Radniční blok na Staroměstském náměstí. Díky této spolupráci bude institut moci rozšířit svou působnost i do prvního patra vedlejšího domu U Minuty.

Výsledky pražského projektu oslovily i radnici Brna – střed, která k obdobnému užívání poskytla pětipatrový dům v centru Brna. Na adrese Moravské náměstí 12 nyní brněnský tým Skautského institutu dělá vše pro to, aby i zde v nejbližších týdnech zahájil každodenní činnost. “Svět se mění tak rychle, že na některé změny nejsme dostatečně připraveni. To v člověku může probouzet strach z budoucnosti. Naším programem se snažíme ukázat, že tomu lze čelit tím, že se naučíme učit a že se v životě dokážeme rozhodnout pro skutečně pevné hodnoty,” popisuje poslání Skautského institutu jeho ředitel Miloš Říha.

Rychlému rozjezdu brněnského projektu má pomoci především crowdfundingová kampaň na portálu Hithit.cz. Cílem je vybrat částku 755 000 Kč a podporovatelé mimo jiné mohou získat i unikátní zážitky spojené s významnými osobnostmi, které prošly skautským oddílem a které za poslední dva roky se Skautským institutem navázaly užší spolupráci. Patří mezi ně například novinář Erik Tabery, bývalá předsedkyně Akademie věd Helena Illnerová nebo umělec Roman Týc. “Spoustu toho dokážeme díky dobré vůli mnoha dobrovolníků, ale nějaké peníze na rozjezd potřebujeme. Z výtěžku kampaně nově získané prostory co nejrychleji vybavíme, otevřeme veřejnosti a oživíme zajímavým programem,” říká ke kampani Říha.

Odkazy:

www.hithit.cz/SI

www.skautskyinstitut.cz

 

 

Aktivní občanství a apolitičnost: hlavní témata aktuálních vydání časopisů Skauting a Roverský kmen

09. 05. 2017 - Hlasitě rezonujícím tématům se věnují nejnovější čísla časopisů pro skautské vedoucí (Skauting) a skautky a skauty starší 15 let (Roverský kmen); na obě témata v nich najdeme ...

pokračování

Vodní nádrž Nové mlýny o víkendu zaplní plachetnice. 27. 4. – 1. 5. 2017 hostí Pálava skautské mistrovství Česka v jachtingu - Skautskou regatu 2017

27. 04. 2017 - Skautská regata neboli Skare je každoroční jachtařský závod vodních skautů, pořádaný od roku 1994.

pokračování

Přidejte se ke skautům

Najděte si klubovnu blízko vašeho bydliště

mapa

Skautských oddílů je něco přes 200 po celé republice a většinu z nich najdete na této mapě, spolu s informací o tom, v jaké časy se pravidelně scházejí a kontaktu na vedoucího. Můžete si je filtrovat podle věku nebo dalších kritérií...

Vyhledat

Pro skautyEnglish