Sledujte skautky na cestě do Koreje!

14. 2. 2018

Od 22. do 26. února pořádá jihokorejská skautská organizace Mezinárodní mládežnický tábor při Zimních olympijských hrách, na který si pozvala skautské zástupce z různých zemí světa – vždy jednoho vedoucího 18+ a mladšího účastníka.

Po náročném výběrovém řízení za Junáka – českého skauta vyrazí jako vedoucí Nikola Šarlingrová – Flo ze střediska Zlatá Růže Jindřichův Hradec. Jako účastnice pojede Karolína Kaňová – Kája, ze střediska Doubravka Chotěboř.

Flo a Kája se navíc rozhodly spojit svoji účast i ze zástupci ze Slovenska (Jany a Sólo), společně tedy zanedlouho odletí do východní Asie. První den na olympiádě je čeká táborový zahajovací ceremoniál a prohlídka areálu tábora. Druhý den vyrazí sledovat olympijské hry, konkrétně akrobatické lyžování. Večer je čeká uvítací večeře a mírové fórum. Následující den vyrazí na naučnou prohlídku města Chun-Cheon a zúčastní se olympijského festivalu. Poslední den budou mít možnost zažít na vlastní kůži zimní sportovní aktivity a nakonec je bude čekat závěrečný ceremoniál a mezinárodní večer. Veškeré dění budou sdílet na sociálních sítích - skautském facebooku a instagramu @skautcz. Nezapomeňte je sledovat ;)

Holky už začaly šířit olympijského ducha i po Česku. Natočily videa, ve kterých představují skautské sportovní odborky a snaží se motivovat české skauty k jejich plnění. Flo také uspořádala pro oddíl malé vodní olympijské hry a zapojila do nich prvky z odborky plavec/plavkyně. Dále má v plánu uspořádat střediskové zimní olympijské hry pokud k tomu budou sněhové podmínky. Po návratu z akce budou probíhat také přednášky a promítání pro skauty i veřejnost. Kája chce o olympiádě informovat hlavně besedou pro veřejnost.

 

Skautská maminka píše

15. 01. 2018 - Skautská maminka a novinářka Ivana Zábranská a popsala zkušenosti se skautováním svých dětí - vyšly v magazínu Mf Dnes Rodina a díky svolení autorky si můžete teď text přečíst ...

pokračování

Prahou plnou strašidel: skautský šifrovací závod pro všechny, kdo se nebojí

10. 01. 2018 - V ulicích staré Prahy bude v sobotu 13. ledna možné potkat velmi neobvyklé a často dost děsivé kolemjdoucí. Proběhne tu totiž další ročník šifrovacího závodu Prahou ...

pokračování

Přidejte se ke skautům

Najděte si klubovnu blízko vašeho bydliště

mapa

Skautských oddílů je něco přes 200 po celé republice a většinu z nich najdete na této mapě, spolu s informací o tom, v jaké časy se pravidelně scházejí a kontaktu na vedoucího. Můžete si je filtrovat podle věku nebo dalších kritérií...

Vyhledat

Pro skautyEnglish