Vodní nádrž Nové mlýny o víkendu zaplní plachetnice. 27. 4. – 1. 5. 2017 hostí Pálava skautské mistrovství Česka v jachtingu - Skautskou regatu 2017

27. 4. 2017

Skautská regata neboli Skare je každoroční jachtařský závod vodních skautů, pořádaný od roku 1994. Je považován za skautské mistrovství Česka v jachtingu, pravidelně se ho ale účastní i skauti z okolních států.

Závod samotný je dělen do několika věkových kategorií – do 11, 15 či do 18 let a kategorie Open, která je věkově neomezená. Na konci soutěžního víkendu proběhne také závod o Modrou stuhu, kterého se mohou zúčastnit posádky starší 12 let na libovolném typu plachetnice.

Skautská regata samozřejmě není pouze o závodění a měření jachtařských dovedností skautských oddílů. Jde především o přátelské setkání skautů všech generací se zájmem o jachting, sdílení praktických zkušeností se stavbou a údržbou lodí, přiblížení jachtingu suchozemským skautům (mohou se také zúčastnit) a zábavu.

Tomu je přizpůsoben doprovodný program závodního víkendu, ať už jde o jachtařskou školičku, tvůrčí dílny a hry pro mladší, workshopy pro starší skauty či společenský večer pro vedoucí oddílů. Více na www.skare.skauting.cz.

24. duben - svátek všech skautů a skautek. Na světě jich je přes 50 milionů

21. 04. 2017 - V pondělí 24. dubna, na sv. Jiří, slaví skauti a skautky každoročně svůj svátek. Svatý Jiří, který symbolizuje boj dobra proti zlu, je patronem skautů již více než 100 let.

pokračování

Jarní údržba ve školce, návštěva seniorů, čištění řek i lesů, zpevnění cest a laviček v parku či benefiční koncert. - Začínají tři týdny skautských dobrých skutků

21. 04. 2017 - 21. dubna - 14. května se skautky a skauti napříč Českem zapojí do celostátního projektu Skautský dobrý skutek 2017.

pokračování

Přidejte se ke skautům

Najděte si klubovnu blízko vašeho bydliště

mapa

Skautských oddílů je něco přes 200 po celé republice a většinu z nich najdete na této mapě, spolu s informací o tom, v jaké časy se pravidelně scházejí a kontaktu na vedoucího. Můžete si je filtrovat podle věku nebo dalších kritérií...

Vyhledat

Pro skautyEnglish