Podpořte český skauting

Těžko bychom mohli fungovat bez nezištné podpory našich přátel a partnerů.

Díky dotacím, grantům, sponzorským darům, materiální pomoci či práci dobrovolníků zajišťujeme akce, které pomáhají dětem v seberealizaci a učí je smyslu pro fair-play.

Podpořte nás – konkrétní forma pomoci závisí jen na vás. Níže na stránce najdete, jaké máte možnosti. Poptávka po schopných lidech, kteří by mohli přiložit pomocnou ruku v různých oblastech skautingu, je k nalezení také na webu jobs.skaut.cz.

Děkujeme všem, kteří pomáhají českému skautingu.

Podporují nás:

všichni partneři

Chcete nám finančně pomoci?

Jak můžete pomoci i vy?

• Šiřte naše dobré jméno

Pomozte nám šířit skautskou myšlenku do světa. Řekněte o skautech známým a kamarádům, zbytku rodiny. Doporučte váš oddíl. Nebo můžete třeba jen dát na vaše stránky odkaz, přejmenovat wifi síť na www.skaut.cz nebo nosit na batohu placku se skautským logem.

• Zapojte se do práce u oddílu

Vedoucí jednotlivých oddílů občas potřebují krátkodobou pomoc a velmi uvítají zájemce z řad rodičů dětí i jejich přátel. Zkuste se informovat o pomoci se stavbou tábora, opravou klubovny nebo vařením na výpravě. Nabídnout jim můžete i materiální podporu, kterou využijí během své činnosti.

hledat oddíl

• Sponzorujte své vlastní středisko

Sponzorským darem můžete podpořit i lokální jednotku v místě vašeho bydliště – nebo akci, kterou pořádá. Finanční prostředky poslouží například na opravu klubovny nebo snížení dětských poplatků za dopravu na mezinárodní akci.

• Podpořte Skautskou nadaci Jaroslava Foglara

Posláním této nadace je podporovat mimoškolní výchovu a vzdělávání dětí a mládeže v duchu skautských ideálů. Nadace podporuje výchovu k pomoci druhým, k ochraně přírody a životního prostředí nebo například spolupráci se znevýhodněnými skupinami. Nadaci můžete podpořit finančně nebo zapojením se do její činnosti jako dobrovolník.

více informací