Roveři a rangers

Urči si vlastní program – v rámci svého roverského kmenu. Poznej nové kamarády v zahraničí, vyzkoušej si rafting, slaňuj horu, cestuj do neznáma. Rovering je výzva!

Najdi nejbližší oddíl!

Rozhoduješ ty sám

Jako roveři a rangers si svůj program určujete sami – v menších skupinách tzv. roverských kmenů (8–10 členů). V této partě společně rozhodujete o akcích, které podniknete.

Co všechno můžeš dělat?

Například se účastnit velkých akcí a bavit se společně s kamarády napříč městem či celou republikou. Nebo vyrazit na výpravu do zahraničí – navázat přátelství se skauty z Evropy i celého světa. Využij příležitostí, které ti skauting přináší!

„Vymýšleli jsme s kmenem, jaké aktivity můžeme dělat příští rok. Chceme vyrazit na brusle, alespoň jednou jít lézt na stěnu a vyzkoušet zorbing. V zimě pojedeme lyžovat do Jizerek, na jaře na Šumavu a v létě pak na expedici do Rumunských hor. Rovnou jsme si i rozdělili, kdo co zorganizuje. Těším se na to!“

Alena Štvánová (18 let)

Poznávej nové kultury, trénuj jazykové dovednosti, zkus klasické i netradiční sporty (horolezectví či rafting), cestuj na kolech nebo uspořádej kulturní akci.

Na přátele, které ti roverský kmen přinese, se budeš moci spolehnout.

Pro koho je rovering?

Počítáme s každým, kdo chce být aktivní a rozvíjet sebe i svět okolo. Ve skupině vrstevníků, které baví podobné věci, roveři realizují společné projekty.

Zároveň se zapojují do programů, kde mohou realizovat své nápady nebo pomáhat druhým. Jsou nepostradatelní při aktivitách dětských oddílů, ale i dalších projektech ve své obci nebo městě.

„Obrok byl skvělá akce. Vždycky když se sjede tisícovka lidí, která má něco společného, je to úžasný zážitek. Akce samotná je skoro jako nějaký hudební festival. Je tady ale mnohem víc co dělat. Atmosféra se nedá srovnávat už vůbec. Velké roverské akce mají prostě něco do sebe.“

Vítek Vrabček účastník ObRoku

„Roverway 2009 na Islandu pro mě byla příležitost poznat nejen Island jako zajímavou a inspirativní zemi, ale zprostředkovaně díky účastníkům z jiných zemí vlastně celou Evropu. Účast na některé z mnoha mezinárodních skautských akcí bych doporučil každému.“

Ondřej Mlejnek účastník Roverway

Říkají o nás

„Jaký je význam skautingu? V ideálním případě nechat si mladý vyzkoušet sebe v drsnějších přírodních podmínkách, nechat je bez rodičů, školy, politiků, sekt a církví mezi sebou, učit je myslet, spoléhat na sebe, pod pevným a laskavým vedením chytrejch a vzdělanejch lidí.“ Naučit se spoléhat na sebe

Jáchym Topol
Novinář, redaktor, publicista a spisovatel, držitel ceny Toma Stopparda a ceny Jaroslava Seiferta

známé osobnosti o skautu

Celostátní akce

Obrok
Tisícovka teenagerů navazuje kontakty, realizuje workshopy a baví se na koncertech.

naše další projekty

Časopis

Roverský Kmen

Čtení pro mladé lidi – kultura, zahraniční reportáže, literární činnost roverů, společenské problémy.

Skauting je příležitost pro nové zážitky v každém věku: