Oddíly pro skautky a skauty 15+ - Roveři a rangers

Oddíly pro skautky a skauty 15+  Roveři a rangers

Roveři a rangers jsou aktivní mladí lidé, kteří si umí poradit.

Znají své životní hodnoty, vědí, za čím jdou, a na své cestě zvládají pomáhat i ostatním. Často pomáhají vést družiny a oddíly.

Co skaut mladým lidem dává?

• Síť přátel, kteří jsou na stejné vlně.
  • Účast na prospěšných projektech.
  • Poznávání cizích kultur a cestování.
  • Radost a zážitky ze společných aktivit, přírody a pohybu.
Robert Fulghum

Osobnosti skauta doporučují

Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit akce, kde je tolik mladých lidí odhodlaných posouvat svět tím správným směrem. Oceňuji, že program nenabízí jen zábavu, ale i možnost rozšířit si obzory díky nejrozmanitějším aktivitám.

Robert Fulghum

Americký spisovatel

Projít skautem znamená umět si poradit

Kamarádi z roverských výprav a táborů jsou často ti, se kterými člověk jednou oslaví maturitu nebo svatbu. Podobné hodnoty a netradiční zážitky opravdu spojují.

Roveři a rangers poznají sami sebe v drsnějších podmínkách i vypjatých situacích. Naučí se díky tomu spoléhat sami na sebe.

Být rover či rangers znamená být venku, v přírodě. Zažít opravdovost na vlastní kůži. Zvládnout i malé nepříjemnosti, překonat své pohodlí.

Skauting rozvíjí řadu dovedností. Třeba schopnost předvídat, plánovat a umět zvládat nové situace.

V roverském věku si člověk ujasňuje své životní hodnoty. Pomáhá k tomu i promyšlený skautský program, bezpečné prostředí a dobré vztahy v oddílu.

Program pro rovery a rangers

• Fungují v tak zvaných roverských kmenech.
  • Aktivity si připravují a volí sami.
  • Většinou jde o řadu sportovních a kulturních akcí, výpravy do hor a zahraniční expedice.

Skaut je mnoho zájmů v jednom

Jsme v pohybu

Učíme se jazyky a poznáváme nové kultury

Zkoušíme technologické novinky

Zažíváme adrenalin: pod vodou, ve vzduchu, ve skalách

Co říkají o roveringu?

V roverském věku jsem v oddílu pochytil mnoho důležitého pro život. A nejvíce asi jako člen vedení. Člověk se učí přebírat odpovědnost, organizovat sebe i druhé, komunikovat, spolupracovat a být ohleduplný.

Ignác Mucha

ve skautu od 6 let, dnes otec tří dětí ve skautských oddílech Minnehaha a Jeleni

Líbí se mi, že je tu spousta zábavy, že jezdíme na tábory a že mám kolem sebe mnoho lidí, o které se můžu opřít.

Eliška

15 let

Co říkají roveři a rangers?

Obrok byl skvělá akce. Vždycky když se sjede tisícovka lidí, která má něco společného, je to úžasný zážitek. Akce samotná je skoro jako nějaký hudební festival. Je tady ale mnohem víc co dělat. Atmosféra se nedá srovnávat už vůbec. Velké roverské akce mají prostě něco do sebe.

Vítek Vrabček

účastník velké akce

Kolik skaut stojí?

500 – 1000 Kč za rok

V ceně je: program schůzek, příspěvek na činnost oddílu, pojištění a skautský časopis.

V ceně nejsou: výlety, tábory a vybavení.

Ceny se liší podle oddílu.

Najděte nejbližší oddíl pro vaše dítě

Pro koho
Věk dítěte
Typ oddílu
Klubovny skautů
Klubovny vodních skautů

Skautští vedoucí, potřebujete zaktualizovat údaje na mapě? Postup pro změnu údajů najdete zde.

Tápete? Pomůžeme vám

Barbora Bartošová

pro všechny vaše dotazy

Našel jsem oddíl, co mám teď dělat?

1. Projděte si webové stránky oddílu. Odkaz na ně je u příslušného oddílu v mapě.
  2. Zavolejte nebo napište do oddílu ohledně možnosti přihlášení dítěte.
  3. Kontakty najdete právě na webových stránkách oddílu. Z oddílu vám obratem sdělí jestli mají volno.