Pro holky a kluky 5–7 let - Benjamínci

Pro holky a kluky 5–7 let Benjamínci

Hodně dětí začne chodit do skautu dřív než do školy. Vedoucí benjamínků jsou proto obzvlášť laskaví a pozorní.

Co se děti v tomto věku učí?

• Zabavit se venku v přírodě, nejen doma ve svém pokoji.
  • Vycházet s jinými dětmi: malí benjamínci bývají v družinách přibližně po šesti.
  • Rozvíjet přirozenou zvídavost a představivost: kreativním vyráběním, divadlem či malováním.
  • Důvěřovat i jiným dospělým než rodičům.
Aňa Geislerová

Osobnosti skauta doporučují

Do skautu mě dovedla moje starší sestra. Rozhodně vím, že kdybychom tam nechodily, byly bychom trochu jiní lidé.

Aňa Geislerová

česká filmová herečka

Projít skautem znamená umět si poradit

Kamarádi, se kterými vaše dítě vyrazí na první výlet či letní tábor, mu možná zůstanou navěky. Ve skautu rostou stejně staré děti společně.

Benjamínky čeká velké množství aktivit. Od společného čtení pohádek, zpívání a malování až po výpravy do lesa. Skauting tak často nahradí hned několik kroužků. Navíc dětem připomíná, že ty nejlepší věci se dějí jinde než u počítače.

Být ve skautu znamená být venku. Ať je to z klubovny nejblíž do městského parku nebo rovnou do lesa. Děti se díky tomu hned odmala učí, co všechno nám dává příroda, a také zjišťují, jak ji chránit.

Díky pravidelným schůzkám udělají benjamínci už za první rok ve skautu obrovský pokrok. Ať jde o vztahy ve skupině, pohybové aktivity, nebo specifické dovednosti jako sbalit si batůžek na výlet. Díky tomu si pak zdravě věří i ve škole.

Zkušení vedoucí, chytře postavené hry a hodnoty postavené na respektu k druhým a odpovědnosti dětem pomáhají poznávat, co je správné, a podle toho se chovat.

Skaut je jako několik kroužků v jednom

Divadlo: Poznáváme příběhy a vyprávíme vlastní

Zpíváme a hrajeme si

Jsme venku a v pohybu

Tvoříme a vyrábíme: ze dřeva, z papíru či keramiky

Co říkají rodiče?

Líbí se nám, že syn je pořád v jedné partě kamarádů, ale zažívá různorodé zážitky. Od sportu přes řemeslo až ke kultuře.

Mirek Sviták

otec benjamínka, Praha

Je skvělé, že může chodit do skauta už i náš předškolák. Učí se spolupracovat, nachází první kamarádství a poznává přírodu. Program ho moc baví, pořádně se vyřádí a večer po schůzce dobře usne.

Petra

maminka Adama, 5 let, Praha

Co říkají děti?

Byl to můj první tábor a příště chci jet určitě zase. Bylo to opravdu bezva.

Hanička

Kolik skaut stojí?

500 – 1000 Kč za rok

V ceně je: program schůzek, příspěvek na činnost oddílu, pojištění a skautský časopis.

V ceně nejsou: výlety, tábory a vybavení.

Ceny se liší podle oddílu.

Najděte nejbližší oddíl pro vaše dítě

Pro koho
Věk dítěte
Typ oddílu
Klubovny skautů
Klubovny vodních skautů

Skautští vedoucí, potřebujete zaktualizovat údaje na mapě? Postup pro změnu údajů najdete zde.

Tápete? Pomůžeme vám

Barbora Bartošová

pro všechny vaše dotazy

Našel jsem oddíl, co mám teď dělat?

1. Projděte si webové stránky oddílu. Odkaz na ně je u příslušného oddílu v mapě.
  2. Zavolejte nebo napište do oddílu ohledně možnosti přihlášení dítěte.
  3. Kontakty najdete právě na webových stránkách oddílu. Z oddílu vám obratem sdělí jestli mají volno.