Pro kluky a holky 8–10 let - Vlčata a světlušky

Pro kluky a holky 8–10 let Vlčata a světlušky

Skaut pro děti ve věku 8 až 10 let je hlavně o nových zážitcích a kamarádech.

Děti vedou zkušení vedoucí, kteří umí změnit oddíl v opravdovou partu. Také vymýšlejí spoustu her, kreativních aktivit i sportovních akcí. V každém ročním období.

Co se děti v tomto věku učí?

• Žít ve skupině vrstevníků.
  • Umět říct svůj názor a zároveň přijímat ty ostatní.
  • Respektovat domluvená pravidla.
  • Trávit čas venku a v pohybu.
Eva Holubová

Osobnosti skauta doporučují

U všech mých přátel, kterých si vážím, se zpravidla nakonec ukáže, že byli ve skautu.

Eva Holubová

česká filmová herečka

Projít skautem znamená umět si poradit

Kamarádi, se kterými vaše dítě prožije první výpravy a tábory, mu možná zůstanou na věky. Protože zatímco školní kolektiv se mění, ve skautu rostou stejně staré děti společně.

Na schůzkách, výpravách i táborech čeká děti bohatá nabídka aktivit. Od pohybových her v přírodě až po výtvarné dílny a zpívání.

Na prvním táboře se vlčatům a světluškám ještě trochu stýská, ale další rok už sami utěšují ostatní. A podobně rychle si začnou věřit i ve znalostech a sportu.

Je to jako zázrak. V 8 letech světlušky a vlčata váhají, co si vzít s sebou na dvoudenní výpravu. Za pár let už si samy balí a pomáhají mladším.

Zkušení vedoucí, chytře postavené hry a hodnoty založené na respektu a zodpovědnosti dětem pomáhají poznávat, co je správné, a podle toho se chovat.

Program pro vlčata a světlušky

• 1× týdně schůzka v klubovně: aktivity podle počasí a možností v okolí (hry v lese, blízkém parku či na zahradě).
  • 1× měsíčně společné plavání, bruslení, kreativní dílny či výprava do přírody.

• 3× za rok víkendová výprava do skautské základny či pod stan.
  • letní skautský tábor (1 až 2 týdny).

(Pouze příklad, v každém oddíle trochu odlišné nastavení programu.)

Skaut je jako několik kroužků v jednom

Jsme v pohybu

V zimě bruslíme, v létě plaveme

Získáváme znalosti a dovednosti

Zpíváme a hrajeme si

Co říkají rodiče?

Skautské tábory mají výhodu, že vedoucí znají naše děti z celoroční činnosti. A my známe je – proto jim letos v létě s důvěrou znovu svěřujeme své děti na tábor.

Marek Sviták

otec dvou dětí v skautském oddílu

Moc děkujeme. Na tábor se Kuba už moc těší. Váš skautský oddíl je jedno VELKÉ plus na ZŠ Hornoměcholupská.

Markéta Červenková

maminka vlčete Kuby (8 let)

Co říkají děti?

Ve skautu děláme spoustu nových věcí a už tu mám kámoše. Prostě super.

Alex Kroča (7 let)

jeden z 9 144 nováčků

Kolik skaut stojí?

1000 – 1500 Kč za rok

V ceně je: program schůzek, příspěvek na činnost oddílu, pojištění a skautský časopis.

V ceně nejsou: výlety, tábory a vybavení.

Ceny se liší podle oddílu.

Najděte nejbližší oddíl pro vaše dítě

Pro koho
Věk dítěte
Typ oddílu
Klubovny skautů
Klubovny vodních skautů

Skautští vedoucí, potřebujete zaktualizovat údaje na mapě? Postup pro změnu údajů najdete zde.

Tápete? Pomůžeme vám

Barbora Bartošová

pro všechny vaše dotazy

Našel jsem oddíl, co mám teď dělat?

1. Projděte si webové stránky oddílu. Odkaz na ně je u příslušného oddílu v mapě.
  2. Zavolejte nebo napište do oddílu ohledně možnosti přihlášení dítěte.
  3. Kontakty najdete právě na webových stránkách oddílu. Z oddílu vám obratem sdělí jestli mají volno.