Robert Fulghum

Americký spisovatel

„Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit akce, kde je tolik mladých lidí odhodlaných posouvat svět tím správným směrem. Oceňuji, že program nenabízí jen zábavu, ale i možnost rozšířit si obzory díky nejrozmanitějším aktivitám.“

Jeden ze světově nejznámějších současných amerických spisovatelů a skaut navštívil velké setkání skautů z celé ČR.

Skauting je víc, než táboření v lese

Při vzpomínce na dětství ve skautském oddíle říká:

„Víkendové výlety se skauty pro mě znamenaly víc, než jenom táboření v lese. Mohl jsem díky nim zcela legálně utíkat z domova. Naše rodina byla hodně svárlivá, do detailů se pouštět netřeba. Stačí, když řeknu, že jsem před frustrací a nespokojeností utíkal o víkendech a prázdninách tábořit. Příroda se mi stala útočištěm, a je jím stále po celých padesát let. Pěší turistika s batohem, kajaky, kanoe i rafting, horská turistika, běžky – na tohle vše do dnešního dnes s láskou vzpomínám, byly to ty nejkrásnější okamžiky.“