89 vteřin světla. Podívejte se na nové video k Betlémskému světlu

19. 12. 2014 Vše

Skauti a skautky z celé České republiky roznášejí již 25 let v době vánočních svátků betlémské světlo po svých krajích, městech a domovech. K letošnímu 25. výročí tak vzniklo video, které je poděkováním a zároveň pozvánkou, abyste si pro to letošní, pětadvacáté, světlo přišli i Vy (odkazy na seznam míst v článku).

89 vteřin světla. Podívejte se na nové video k Betlémskému světlu

Jak se natáčelo

Video se točilo ve starých pražských uličkách u Karlova mostu, bez sněhu, ale zato s vánoční romantickou atmosférou. A i když mráz byl silný, nadšení, kterému děti propadly u natáčení, nevyprchalo ani při několikrát opakovaných scénách.

Video najdete na YOUTUBE a na oficiálním FACEBOOKU Junáka, kde jej můžete od dnešního dne také sdílet se svými blízkými a přáteli.

Natáčení v mrazivém počasí mohlo proběhnout jen díky 89. oddílu Argyroneta Praha, 145. smečce vlčat a 145. oddílu skautů Praha 4, nejstatečnějšímu 120. roji světlušek Koťata a v neposlední řadě díky dronu Aleše Kopeckého z AeroPixel a SVAT týmu (video tým Junáka). Děkujeme!

Kam pro Betlémské světlo

V sobotu 20. prosince budou Betlémské světlo, symbol radosti a naděje, skauti a skautky rozvážet vlaky do všech koutů Česka, letos již po pětadvacáté. Podívejte se, jakými k Vám přijede vlaky, podívejte se, kde jej v následujících dnech najdete právě ve vašem městě. Pro přehled všech světel po celé zemi můžete využít speciální mapu připravenou ve spolupráci s Mapy.cz (ale všechna místa tam nejsou, kompletní údaje najdete zde).

Více informací k Betlémskému světlu na www.skaut.cz a www.betlemskesvetlo.cz.

Nezapomeňte si za pár dní dojít pro své Betlémské světlo i Vy.

Z historie Betlémského světla

Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do mnoha zemí světa. Úplně poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do Lince, kde se stal součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. K nám se Betlémské světlo dostalo po pádu čtyřicetileté komunistické vlády a v rukou exilových skautů a skautek putovalo v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze.