98 oddílů pomáhá České televizi s prázdninovou hrou Zachraňte duhu

19. 8. 2014 Vše

Celkem 98 našich oddílů se během letních prázdnin stará kešky, na jejichž hledání je postavená prázdninová hra dětské stanice ČT Déčko Zachraňte duhu. K dnešnímu dni se do ní zapojilo více jak 35 tisíc dětí z celé České republiky.

98 oddílů pomáhá České televizi s prázdninovou hrou Zachraňte duhu

repro: Česká televize

Kluci a holky spolu s rodiči hledají v jednotlivých krajích barevné symboly, pomocí nichž se snaží zastavit odbarvování dětské stanice Déčko. Zapojilo se jich už přes pětatřicet tisíc!

Kanál Déčko se od začátku prázdnin postupně odbarvuje, a to vinou zlého Černobíla, který krade barvy duhy. Děti se tak v průběhu prázdnin vydávají na různá zajímavá místa České republiky. Symboly jsou k nalezení na hradech a zámcích,dvě třetiny z nich pak v keškách ukrytých v přírodě, a to na zajímavých místech, která pro ně vybrali právě naši skauti a skautky.

Kromě toho, že jsme díky dobrovolnické účasti našich členů získali zajímavý mediální prostor v pořadech České televize a informace o soutěži a spolupráci Junáka proběhla celostátními i regionálními médii, přichází do ČT spousta nadšených reakcí dětí i rodičů, kteří si chválí skauty vytipovaná místa, zprostředkování výletu a možnosti poznávat nové lokality v jejich kraji.

Podívejte se na povídání o skautském zapojení do projektu Zachraňte duhu ve vysílání České televize

(V obsahu pořadu si vyberte část Zachraňte duhu ČT 😀)