Najít kamarády
zažít dobrodružství

Archivní dopis s poděkováním Robertu Baden-Powellovi

10. 3. 2014 Vše

U příležitosti výročí narození zakladatele světového skautského hnutí Sira Roberta Baden-Powella (22. února 1857) zveřejňujeme dopis z roku 1922, nacházející se v archivu Světové organizace skautského hnutí (WOSM) v Ženevě, od místostarosty Svazu skautů RČS Josefa Rösslera-Ořovského

Archivní dopis s poděkováním Robertu Baden-Powellovi

U příležitosti výročí narození zakladatele světového skautského hnutí Sira Roberta Baden-Powella (22. února 1857) zveřejňujeme dopis z roku 1922, nacházející se v archivu Světové organizace skautského hnutí (WOSM) v Ženevě, od místostarosty Svazu skautů RČS Josefa Rösslera-Ořovského (jinak též všestranného sportovce a spoluzakladatele Českého olympijského výboru) z roku, kdy druhým místostarostou byl Jiří Guth-Jarkovský (zakladatel Českého olympijského výboru a legendární učitel společenské etikety) a náčelníkem samozřejmě A. B. Svojsík, zakladatel českého skautingu. Dopis je poděkováním Robertu Baden-Powellovi za přátelské setkání na 2. mezinárodní skautské konferenci v Paříži roku 1922.