Najít kamarády
zažít dobrodružství

Chcete připravit své dítě pro život? Najděte mu skautský oddíl! Nejlépe v září

31. 8. 2015 Vše

Chcete, aby se vaše dítě o sebe umělo postarat, naučilo se vycházet a spolupracovat s ostatními dětmi a trávilo svůj volný čas v bezpečném prostředí? Najděte mu skautský oddíl! Ve skautském oddíle získá partu kamarádů a zažije nevšední dobrodružství. Naučí se mnoho užitečných dovedností a stane se samostatnějším. Skauting připravuje mladého člověka na zvládání složitých a nečekaných životních situací a přináší mu mnoho radosti.

Chcete připravit své dítě pro život? Najděte mu skautský oddíl! Nejlépe v září

Dobrodružství, zábava, pobyt v přírodě a kamarádi

Chcete, aby se vaše dítě o sebe umělo postarat, naučilo se vycházet a spolupracovat s ostatními dětmi a trávilo svůj volný čas v bezpečném prostředí? Najděte mu skautský oddíl! Ve skautském oddíle získá partu kamarádů a zažije nevšední dobrodružství. Naučí se mnoho užitečných dovedností a stane se samostatnějším. Skauting připravuje mladého člověka na zvládání složitých a nečekaných životních situací a přináší mu mnoho radosti.

V září začíná nejen nový školní rok, ale svou činnost po prázdninách zahajují i skautské oddíly. Skautky a skauti po celé zemi otevírají během září dveře svých kluboven a často pořádají akce pro veřejnost, od sportovně-zábavných dopoledních programů pro základní školy, přes dětské hrátky na vodě, až po tradiční táboráky otevřené pro všechny děti a rodiče z okolí klubovny. Dítě si tak na vlastní kůži vyzkouší, co to znamená být skautem.

O skautingu mi vyprávěla moje maminka. Její zážitky a příběhy byly neuvěřitelné! To mě přesvědčilo k tomu, abych ke skautům přihlásila i svého syna Matěje. Skauting ho velmi obohacuje. Je samostatnější, mohu se na něj více spolehnout a prioritou je pro něj pobyt venku a sportování. Navíc získal nové kamarády, se kterými se učí společně fungovat v přírodě či pomáhat druhým. Budu ráda, když si i můj druhý syn letos najde cestu ke skautingu.“ říká Jana Pekárková, zdravotní sestra a maminka dvou chlapců.

Skautský oddíl dítěti pomůže dorůst v sebevědomého člověka, který snáz najde své místo ve společnosti. Na rozdíl od kroužků zaměřených na výkon nebo na jednu konkrétní činnost totiž poskytuje prostředí, které dokáže vyzdvihnout jeho nejrůznější silné stránky a nabídne mu příležitost všestranného rozvoje v partě kamarádů.

Skauting je prověřený generacemi, ale zároveň reaguje na trendy v moderním vzdělávání. Pro každou věkovou kategorii jsou vypracovány programy, které holky a kluky všestranně rozvíjejí. „Skauting nabízí rozmanitý program, ve kterém si každé dítě najde to své. Důležité ale je, že v rámci oddílových aktivit se holky a kluci učí také hrát fair, přejímat zodpovědnost za sebe i druhé, pracovat v týmu, získávají samostatnost a mnoho praktických dovedností, které se jim budou hodit v osobním i profesním životě,“ doplňuje Josef Výprachtický, starosta Junáka – českého skauta.

Skautské dobrodružství navíc táhne! Za posledních 8 let přibylo více než 25 procent skautů a nárůst jejich počtu byl v uplynulém roce největší za posledních 25 let. S počtem 53 tisíc členů jsou největší výchovnou organizací pro děti a mládež v zemi.

Pokud hledáte pro své dítě zájmovou činnost, která jej bude nejen bavit, ale také jej náležitě připraví na rozličné životní situace, podívejte se po nejbližším skautském oddíle – pomůže vám k tomu mapa skautských oddílů na www.skaut.cz/pridejte-se.

Skauti a skautky nabízejí celoroční program ve více než dvou tisících oddílů, s pestrými aktivitami od táboření přes sportovní a kulturní aktivity až třeba po práci s GPSkami nebo vysílačkami. To všechno v partě kamarádů a v nejrůznějším prostředí, v klubovnách, v lesích, na vodě i na horách.

O nováčky se ve skautském oddíle starají patřičně vzdělaní vedoucí. Skautské vzdělávací kurzy jsou akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Ověřují se v nich kompetence z oblasti psychologie, bezpečnosti, řízení týmu, práva, pedagogiky a dalších oborů. Podmínkou získání kvalifikace je navíc absolvování zdravotnického kurzu.

V neposlední řadě máte postaráno i o letní tábor, který je nejen cenově dostupný, průměrná cena se u skautů pohybuje mezi 800 a 1000,– Kč za týden, ale navíc pošlete svého potomka vstříc dobrodružství s vedoucími a dětmi, které už znáte z předchozí celoroční činnosti. Můžete tak být klidní, protože vaše dítě nejede na tábor s nikým cizím, ostatní účastníky i vedoucí dobře zná.

Junák – český skaut má více než 53 tisíc členů a je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Skauting je největší hnutí pro děti a mládež na světě – hlásí se k němu okolo 50 milionů dětí a mladých lidí ve 216 zemích světa.