Najít kamarády
zažít dobrodružství

Chcete samostatné dítě? Najděte mu skautský oddíl!

22. 8. 2013 Vše

Září je pro skauty – stejně jako pro školy – začátkem nového roku. Pro vstup do skautského oddílu je ideální právě v září, kdy přicházejí i další nováčci. Mohou pak společně objevovat kamarádské prostředí, které jim oddíl nabízí, zažívat skautská dobrodružství a také se těšit na letní tábor, který je vrcholem skautského roku. 

Chcete samostatné dítě? Najděte mu skautský oddíl!

foto: Zdeněk Materna

Září je pro skauty – stejně jako pro školy – začátkem nového roku. Pro vstup do skautského oddílu je ideální právě v září, kdy přicházejí i další nováčci. Mohou pak společně objevovat kamarádské prostředí, které jim oddíl nabízí, zažívat skautská dobrodružství a také se těšit na letní tábor, který je vrcholem skautského roku. 

Do skautských oddílů nyní chodí na 30 000 dětí a už po několik let jejich počet každoročně roste. Jen v minulém roce našlo ten svůj skautský oddíl více než tisíc nových holek a kluků.

„Za trvale rostoucím počtem skautů a skautek stojí pestrý program, nabízející dobrodružství, přírodu a partu kamarádů do nepohody, ale také dobrovolná práce několika tisíc dospělých vedoucích, kteří dětem ve skautských oddílech věnují svůj čas. A v neposlední řadě je to i rostoucí počet rodičů, kteří oceňují, že skautský oddíl je místo vybudované na základě hodnot, jakými jsou přátelství, fair play nebo zodpovědnost,“ okomentoval nárůst místostarosta Junáka Petr Vaněk.

Zajímá, jaké jsou náklady na skautskou činnost nebo co přibližně děti v oddíle čeká? Potřebné informace najdete ZDE. Nejbližší oddíl můžete najít v mapě kluboven. Pozor ale, zatím tam nejsou všechny oddíly, takže pokud se vám nepodařilo najít v okolí, kontaktujte nás pomocí formuláře u mapy.