Co dělají skauti a skautky? Program pro kluky a holky i služba společnosti

26. 3. 2020 Vše

Co dělají skauti a skautky v době koronaviru? Zkouší si skauting na dálku, přináší inspiraci rodičům a slouží společnosti v duchu základního východiska skautingu: zanechat svět lepším.

Co dělají skauti a skautky? Program pro kluky a holky i služba společnosti

Služba společnosti:

Skautky a skauti po celém Česku roznáší infoletáky, šijí a distribuují roušky, míchají dezinfekci, na 3D tiskárnách tisknou a distribuují ochranné štíty, nakupují seniorům potraviny nebo léky, donáší hotová jídla, organizují logistiku a call-centra pro přijímání poptávek pomoci. Jsou připraveni pomáhat vlasti i bližním, přesně tak, jak říká skautský slib.

• v Praze jsou skautští dobrovolníci zapojeni do www.pomahamepraze.cz (organizuje ČČK, Život 90, magistrát)
  • skautské oddíly a střediska ze zapojují do pomoci ve svých obcích, mapu všech lokálních inciativ najdete na www.skaut.cz/mapapomoci
  • celorepublikově se mohou jako jednotlivci zapojit do systému www.skautskapomoc.cz propojeného s Linkou seniorů organizace Elpida: Linka přijímá poptávky od seniorů, zadává je do on-line systému a dobrovolníci se přihlašují k jejich splnění. V systému je aktuálně již přes 700 dobrovolníků a dobrovolnic.

Skauti ze Ždáru už vytiskli na 3D tiskárnách stovky ochranných štítů pro zdravotníky. Foto: Jakub Axman

Inspirace pro rodiče a všechny kluky a holky:

Skauting na dálku:

Skautští vedoucí po celém Česku vymýšlí způsoby, jak na dálku udržet skautskou činnost. Schůzky probíhají přes Skype nebo Google Meet, kluci a holky se schází na discordu, dostávají dopisy s úkoly, volají si. Společně sdílíme nápady a tipy, včetně těch technických. Programový tým z ústředí naší organizace pracuje na dalších a dalších aktivitách a možnostech, jak skautský program zažívat i bez osobního kontaktu. Velký rozcestník najdete na www.skaut.cz/skautingdoma

Potřebujete další informace? Ozvěte se! barbora.trojak@skaut.cz | 731 403 647