ČTK: Skauti schovali po celé republice stovky pokladů

2. 9. 2011 Vše

Praha – Skauti schovali na různých místech v celé České republice stovky pokladů. Veřejnost je může najít pomocí GPS nebo třeba po výstupu na horolezeckou stěnu. O akci dnes informoval mluvčí organizace Junák – svaz skautů a skautek ČR Jan Žáček.

ČTK: Skauti schovali po celé republice stovky pokladů

„Skauti v desítkách měst republiky připravili pro veřejnost celostátní akci Dva tisíce pokladů. Zapojit se může každý, ať už hledáním skrýší podle GPS, účastí na dobrodružné výpravě s rodiči či spolužáky nebo zdoláním lezecké stěny na náměstí,“ naznačil.

Hledání pokladů má lidem představit současný skauting a ukázat, že skauti mají klubovny často jen pár metrů od jejich domu. „Akce je malou ochutnávkou toho, co vše je možné ve skautském oddíle zažít. A naši skauti a skautky se při přípravě takového většího projektu učí lépe spolupracovat nebo řešit problémy a dělají také něco pro své okolí,“ řekl vedoucí petrovických skautů Michal Malík.

Název Dva tisíce pokladů upozorňuje mimo jiné na to, že v celé republice funguje více než 2000 skautských oddílů, do kterých chodí přes 30.000 dětí. A podle starosty Junáka Josefa Výprachtického počet skautů narůstá. „Od minulého roku dětí ve skautských oddílech přibylo. Díky tomu, že zde nacházejí kamarádství, přitažlivý program a prostředí fair play,“ míní. Mapa skautských kluboven v Česku je na internetových stránkách Junáka. Skautské hnutí má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí.

Zdroj: ČTK