Darujte

Na mnoho rodin dopadá současná ekonomická krize a musí se uskromňovat tam, kde to dosud nebylo potřeba. Vynechat pár výprav a ušetřit tak na to, co je zrovna nezbytně nutné, pro ně může být teď jediná volba. Nechceme, aby ji tátové a mámy museli dělat. A nechceme, aby se děti cítily vyčleněné a přicházely o čas se svými kamarády.
Chceme, aby se všichni kluci a holky mohli i nadále účastnit naplno programu a nikdo nezůstal stát opodál.

Aby mohli kluci a holky dál skautovat

Aňa Geislerová

Osobnosti skauta doporučují

Do skautu mě dovedla moje starší sestra. Rozhodně vím, že kdybychom tam nechodily, byly bychom trochu jiní lidé.

Aňa Geislerová

česká filmová herečka

Co jsme díky dárcům a dobrovolníkům dokázali

Podpořili jsme 300 kluků a holek v rámci Dostupného skautingu

Ročně uspořádáme přes 1200 táborů.

Skautská dobrovolnická práce má hodnotu jedné miliardy korun za rok.

Stavíme a opravujeme skautské klubovny.

Pořádáme velké akce

5 nejdůležitějších věcí o programu Dostupný skauting

• Finanční podpora je určena pro skauty a skautky od 6 do 26 let věku.
  • Rozhodnutí o podpoře dětí i její správa je na skautských vedoucích, kteří kluky a holky a situaci jejich rodin dobře znají.
  • Prostředky může oddíl využít na úhradu nákladů spojených s oddílovou činností (např. účast na výpravách, potřebné vybavení, skautský kroj).
  • Pro získání podpory nemusí rodiče vyplňovat stohy formulářů nebo plnit náročné podmínky.
  • Z pilotního provozu máme vyzkoušeno, že rodiče podporu vítají a představuje pro ně velkou úlevu.

Oba dva mí synové ( 6 a 8 let) jsou ze skauta nadšení. Přál bych všem dětem, aby mohly zažívat stejné radosti a dobrodružství. Děkuji za příležitost to alespoň někomu splnit.

dárce Jiří

Najít nejbližší oddíl pro moje dítě