Najít kamarády
zažít dobrodružství

Dnes nás opustil hrdina.

17. 1. 2017 Vše

Ve věku 93 let, po krátké nemoci a dlouhém životě s rovnou páteří. Od dětství skaut. Vyšetřován gestapem. Komunisty odsouzen na 20 let za velezradu. Jáchymov. Bory. Mírov. Leopoldov. Starosta Junáka – českého skauta v 90. letech, do dnešního dne aktivní 1. místostarosta.

Dnes nás opustil hrdina.

Ve věku 93 let, po krátké nemoci a dlouhém životě s rovnou páteří. Od dětství skaut. Vyšetřován gestapem. Komunisty odsouzen na 20 let za velezradu. Jáchymov. Bory. Mírov. Leopoldov. Starosta Junáka – českého skauta v 90. letech, do dnešního dne aktivní 1. místostarosta. První držitel nejvyššího světového skautského vyznamenání ze zemí za “železnou oponou”. Člověk hluboce inspirující všechny, kteří se s ním potkali. Člověk s nezlomným demokratickým přesvědčením. Člověk – hrdina.

Bratře Jiří, děkujeme za to, cos pro nás vždy znamenal a nadále znamenat budeš!

Rozloučení s Jiřím Navrátilem proběhne v neděli 22. ledna v 16 hodin v kostele Nejsvětějšího Salvátora na Starém Městě pražském (Křižovnické náměstí 4): http://bit.ly/RozlouceniJiriNavratil.

 

Opustil nás dnes mimořádný člověk. Skaut, mukl, demokrat. Hrdina. #skaut pic.twitter.com/77bHb5jB7e

— #SKAUT (@czSKAUT) January 16, 2017