Najít kamarády
zažít dobrodružství

Historicky největší česká skautská výprava do zahraničí míří do Nizozemska na Intercamp 2019

6. 6. 2019 Vše

Bezmála tisícovka skautů a skautek z celého Česka stráví nadcházející víkend na společném tábořišti nedaleko nizozemského vodního zámku Middachten na každoročním evropském setkání Intercamp. Česká výprava je ze všech nejpočetnější, co do počtu účastníků je ale rekordní i samotná akce. Zúčastní se jí na 4500 skautů a skautek z 11 evropských zemí.

Historicky největší česká skautská výprava do zahraničí míří do Nizozemska na Intercamp 2019

“Na účastníky čekají na Intercampu hry a workshopy, společné ceremoniály i výlet do nedalekého národního parku Veluwezoom, kde jsou vyhlášená vřesoviště. Programu se skauti účastní v mezinárodních skupinkách, a tak mají dostatek času a příležitostí navazovat přátelství přes hranice,” vysvětluje šéf české výpravy Pavel Král. “Tématem letošního Intercampu je příroda a náš vztah k ní, na místě bude proto Českou republiku reprezentovat i workshop zaměřený na ekologii. Jeho chod si vezmou na starost dobrovolníci z ekologické skautské základny Kaprálův mlýn,” dodává.

Foto: Skauti kraje Přemysla Oráče

Česká výprava čítá 804 účastníků (ve věku 11 až 17 let), 154 vedoucích s nimi a k tomu 20 dobrovolníků, kteří pomáhají zajistit akci po praktické stránce v rámci mezinárodního týmu. Dohromady jde o 978 skautů a skautek, po domácích Nizozemcích budou Češi na akci nejpočetnější. Poznávacím znamením české výpravy bude nový národní šátek doplněný o nášivku v lemu „Intercamp 2019“.

Foto: Skauti kraje Přemysla Oráče

Intercamp má více než půlstoletou historii, letošní ročník má motto Be a part of nature.

Dospívající skauti a skautky na tábořišti zažijí společné ceremoniály, večerní koncerty, celodenní výpravu do blízkého národního parku a řadu aktivit a workshopů, které jsou inspirovány čtyřmi základními živly. Pro velkou část výpravy je Intercamp prvním seznámením s mezinárodním skautingem, o který je mezi dospívajícími a čerstvě dospělými velký zájem. 

 

Kontakt: 
Barbora Trojak, tisková mluvčí | tel. +420 731 403 647 | mail: barbora.trojak@skaut.cz

Junák – český skaut je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Za posledních 13 let se počet skautek a skautů v zemi zvýšil ze 40 tisíc na více než 64 tisíc. Skauting vede k formování charakteru, přináší mladým lidem dobrodružství a partu kamarádů. Je největším hnutím mladých na světě – hlásí se k němu 60 milionů dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků ve 216 zemích světa. Více na www.skaut.cz.