Jeden víkend. Desetitisíce skautů celého světa.

19. 10. 2012 Vše

Jamboree se konalo minulý rok ve Švédsku, tak co zase blázní? A přeci. Tento víkend se k něčemu velkému schyluje. Než zobrazíte zbytek článku, zkuste uhodnout, co by tak mohla znamenat zkratka „JOTI“.

Jeden víkend. Desetitisíce skautů celého světa.

Přišli jste na to?  JOTI – Jamboree on the internet je celosvětové internetové setkání skautů, které probíhá každoročně o víkendu v polovině října. Letos vypukne už tuto sobotu a neděli, tedy 19.-20.10.2012. JOTI umožňuje všem skautkám a skautům z celého světa navazovat spojení s ostatními skauty, nalézt nová přátelství, vyměnit zkušenosti a to nezávisle na věku, náboženství nebo politickém systému v dané cizí zemi. Koho by nelákalo mít kamaráda nebo kamarádku v Brazílii, Jihoafrické republice nebo na Islandu?

Skauting je celosvětové hnutí a má tedy mezinárodní rozměr. Čeští skauti a skautky jsou členy mezinárodních skautských organizací a mají mnoho příležitostí vyrazit a poznávat svět za hranicemi naší země, získávat zkušenosti a učit se cizí jazyky.

JOTI se v posledních letech zúčastňuje kolem půl milionu skautů a skautek z celého světa. Koneckonců připojit se je o mnoho snazší, než se vydat přes půl světa na světové Jamboree, které se koná jen jednou za čtyři roky a nadto se ho zúčastňuje „jen čtyřicet tisíc“ skautů a skautek. Nehledě na to, že JOTI vyjde o poznání levněji. Vzhůru na síť. Již tuto sobotu a neděli!