Najít kamarády
zažít dobrodružství

Ještě stále je čas Zastavit roboty! Skauti a skautky pomáhají s prázdninovou soutěží Déčka a zvou rodiče a děti na výlet do přírody

16. 8. 2016 Vše

Skautky a skauti z celé republiky pomáhají během prázdnin se soutěží České televize Déčko Zastavte roboty! Podporují tak výlety rodičů s dětmi na zajímavá místa nejen v jejich regionu.

Ještě stále je čas Zastavit roboty! Skauti a skautky pomáhají s prázdninovou soutěží Déčka a zvou rodiče a děti na výlet do přírody

Skautky a skauti z celé republiky pomáhají během prázdnin se soutěží České televize Déčko Zastavte roboty! Podporují tak výlety rodičů s dětmi na zajímavá místa nejen v jejich regionu. Kluci a holky v rolích agentů pátrají po ukrytých symbolech na více jak sto sedmdesáti lokacích po celém Česku. O ty ukryté v keškách se starají skautské oddíly.

Více než 80 skautských oddílů se během letních prázdnin stará o kešky s tajnými symboly, které děti spolu s rodiči hledají v jednotlivých krajích, ale i po celé republice a snaží se tak zastavit zdivočelé roboty, kteří chtějí ovládnout svět.

Soutěž probíhá po celé prázdniny a zúčastnit se je možné až do 28. srpna. Děti s rodiči musí vyrazit nejméně na tři výlety a na každém z nich získat tajné heslo, které pak vloží na webové stránky hry. Symboly jsou ukryty po celé republice a vedle historických či kulturních památek a Turistických informačních center, jsou umístěny i v přírodě, kam je ukryli členové místních skautských oddílů. Lokalitu skauti navíc vybrali záměrně tak, aby přístupová cesta byla sjízdná například i pro dětský kočárek.

„Jsme rádi, že naši skauti a skautky pomáhají malým divákům Déčka i jejich rodičům poznat zajímavá a možná dosud nepoznaná místa v jejich okolí nebo i jiných regionech. Pobyt v přírodě je ta nejlepší cesta, jak zažít to správné prázdninové dobrodružství,“ doplňuje starosta Junáka – českého skauta Josef Výprachtický.

Pravidla, podrobnosti a GPS souřadnice jsou k dispozici na www.decko.cz/div