Najít kamarády
zažít dobrodružství

Již tento víkend se Betlémské světlo „rozletí“ do celé Evropy

14. 12. 2012 Vše

Chystáte se na výlet do předvánoční Vídně? Nezapomeňte se stavit pro Betlémské světlo. Symbol míru a přátelství již tradičně od rakouských skautů a skautek převezmou delegace z 20 evropských ze­mí.

Již tento víkend se Betlémské světlo „rozletí“ do celé Evropy

foto: Janek Dočekal

Chystáte se na výlet do předvánoční Vídně? Nezapomeňte se stavit pro Betlémské světlo. Symbol míru a přátelství již tradičně od rakouských skautů a skautek převezmou delegace z 20 evropských ze­mí.

Letos se světlo předává během ekumenické bohoslužby v sobotu 15. 12. 2011 ve 14 hodin. Bohoslužbu hostí vždy jiná církev v některém ze svých kostelů – tentokrát se koná v katolické farnosti Altlerchenfeld (Lerchenfelderstrasse 111), kam si také můžete pro světýlko zajít. Akce se pravidelně účastní až 1 000 skautů a skautek z cca 20 evropských zemí. A čeští skauti samozřejmě nebudou chybět, takže Betlémské světýlko jako každý rok v pořádku docestovalo až k nám!