Junák změnil název, chce se víc zaměřit na předškoláky

22. 5. 2014 Vše

(Aktualne.cz) Největší česká skautská organizace Junák změnila název na Junák – český skaut. Dosud nesla název Junák – svaz skautů a skautek ČR. O změně rozhodli delegáti dnes skončeného třídenního sněmu Junáka v Litomyšli.V nadcházejícím období se Junák hodlá více zaměřit na rozšíření nabídky pro předškolní děti. Přes 500 delegátů sněmu také zvolilo nové vedení svazu a změnilo jeho stanovy, aby odpovídaly novému občanskému zákoníku.

Junák změnil název, chce se víc zaměřit na předškoláky

Hromadná fotka delegátů sněmu

Přečtěte si celý článek na Aktualne.cz

O změně názvu napsal zprávu také deník.cz