Najít kamarády
zažít dobrodružství

Letošního ročníku „Napříč Prahou – přes 3jezy“ se zúčastnilo rekordních 2651 účastníků!

23. 9. 2014 Vše

V neděli 28. 9. 2014 zaplnily tok Vltavy v historickém centru Prahy stovky pramic, kánoí či kajaků skautů a skautek, ale také široké veřejnosti. Letošní ročník se tak rekorním počtem zúčastněných stal největším v 80-ti leté historii akce.

Letošního ročníku „Napříč Prahou – přes 3jezy“ se zúčastnilo rekordních 2651 účastníků!

V neděli 28. 9. 2014 zaplnily tok Vltavy v historickém centru Prahy stovky pramic, kánoí či kajaků skautů a skautek, ale také široké veřejnosti. Letošní ročník se tak rekorním počtem zúčastněných stal největším v 80-ti leté historii akce.

Trasa závodu byla dlouhá 6,5 kilometrů  a vedla historickým jádrem hlavního města. Posádky startovaly na Císařské louce s cílem dojet na Štvanici. Na účastníky ovšem nečekala jen klidná plavba pražským historickým centrem – na trati se překonávaly vorové propusti Šítkovského jezu u Jiráskova mostu, Staroměstského jezu u Karlova mostu a Helmovského jezu v Holešovicích. Zatímco Helmovský jez drží republikový primát nejdelší funkční vorové propusti, úsekem s největší podívanou se tradičně stal především Staroměstský jez, který každoročně potrápí nejednoho zkušeného vodáka.

„Vorové propusti pražských jezů jsou nejen technickým unikátem, ale i vodácky nesmírně přitažlivým místem. Již od třicátých let se k nim sjíždí stovky vodních skautů z celé republiky, aby poměřili své dovednosti přímo pod nejkrásnějšími pražskými dominantami. Dnes vedle závodníků využívá tuto příležitost také mnoho rekreačních vodáků.“ přiblížil závod jeho ředitel Jan Fischer.

Jak to na startu a v cíli závodu vypadalo, přibližují reportáže České televize  Studia 6 víkend  a Zpráviček na programu  Déčko.

Kategorie volné splutí byla zcela otevřena veřejnosti, bylo pouze potřeba dodržet základní bezpečností pravidla jako nošení plovacích vest. Mohli se tedy zúčastnit nejen skautky, skauti a vodáci, ale i rodiny s dětmi, které si chtěly zkusit sjet tento netradiční vodácký úsek.

Loď si po domluvě bylo možné zapůjčit přímo na místě, kostýmy a jedinečná plavidla obohatily i letošní ročník a obstaraly tak zábavnou podívanou pro účastníky závodu i kolemjdoucí.

Více ve fotogalerii z letošního ročníku najdete na webu http://3jezy.skauting.cz/fotogalerie.