Najít kamarády
zažít dobrodružství

Liberec bude hlavním městem skautingu! Setká se zde 1 500 skautek a skautů z celé republiky

9. 6. 2015 Vše

Ve středu 10. června vypukne ve sportovním areálu Vesec v Liberci největší české skautské setkání za posledních několik let. Až do neděle se zde bude konat akce Obrok 2015 – tábor, festival, vzdělávací kurz i dobrovolnická práce v jednom. Do krajského města přijede více než patnáct set skautů a skautek starších patnácti let z celé České republiky.

Ve středu 10. června vypukne ve sportovním areálu Vesec v Liberci největší české skautské setkání za posledních několik let. Až do neděle se zde bude konat akce Obrok 2015 – tábor, festival, vzdělávací kurz i dobrovolnická práce v jednom. Do krajského města přijede více než patnáct set skautů a skautek starších patnácti let z celé České republiky. Mezi hosty nebudou chybět známé osobnosti jako Karel Janeček, Dana Drábová, Matěj Hollan, Marek Vašut, Milan Knížák, Robert Záruba a mnozí další.

„Na účastníky Obroku čeká skutečně rozmanitý program. Hned ve středu večer vše odstartuje zahajovací ceremoniál. Od čtvrtečního dopoledne se skauti a skautky budou věnovat dobrovolnické službě v Liberci a okolí. Pomáhat budou například v zoologické zahradě, muzeu, Jedličkově ústavu, bývalém kině Varšava nebo na Ještědu,“ uvedla programová ředitelka Obroku Petra Rösslerová.

Pro mnohé bude nejzajímavějším dnem sobota, která je věnovaná především přednáškám, workshopům, seminářům, diskuzím a rukodělným dílnám pod vedením zajímavých osobností. Přednášet přijede například bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák, politik Martin Hollan, podnikatel Karel Janeček, umělec Roman Týc, herec Marek Vašut, horolezec Marek Holeček či vědkyně Dana Drábová.

Pro skauty a skautky starší patnácti let toho ale mají organizátoři připraveného mnohem víc. Vyzkouší si netradiční sporty jako kin-ball či möllky a zapotí se do velké hry, kde využijí spolupráci i strategické plánování.

Obrok se uskuteční již poosmé, ale na sever Čech míří poprvé. Slogan „Čekám na signál“ je inspirované nejznámějším symbolem kraje vysílačem Ještěd a maskot zase současnou kulturní scénou Liberce – všudypřítomnými kočkami street artového výtvarníka Wojty. „Mozaikové kočky jsou originální a Liberci dodávají nápad, zábavu a hravost. To se nám zalíbilo, protože i o tom je skauting. Rozhodli jsme se proto spojit tento liberecký symbol se skautským Obrokem. Díky tomu se maskot Lemouch, jak kočce říkáme, rozšířil už po celé republice. Znají ho stovky skautů a vědí, že je z Liberce,“ řekl manažer Obroku Zbyněk Prokop.

Od roku 2000 se uskutečnilo již sedm ročníků skautského setkávání Obrok, a to pokaždé v jiné části České republiky, poslední ročník se uskutečnil v roce 2013 u Vodního hradu Švihov. 

Více informací o akci na www.obrok15.cz.

Fotografie na téma Obrok na https://www.flickr.com/photos/skaut/sets/72157653015706370.

Junák – český skaut má více než 53 tisíc členů a je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Skauting je největší hnutí pro děti a mládež na světě – hlásí se k němu okolo 50 milionů dětí a mladých lidí ve 216 zemích světa.

Více na www.skaut.cz.

kontakt:

Jitka Taussiková, mluvčí Junáka | tel: 604 867 970, e-mail: jitka.taussikova@junak.cz

Martin Štěrba, ředitel komunikace Obroku | tel: 732 408 769, e-mail: martin.sterba@obrok15.cz

Ke stažení

tz_obrok_2015