Najít kamarády
zažít dobrodružství

Malí skauti a skautky z celé republiky si o víkendu 16. – 18. září ověří své dovednosti v boji proti pirátům, ale také mezi sebou. Finále Závodu vlčat a světlušek proběhne tentokrát v Novém Městě na Metují

12. 9. 2016 Vše

Závod vlčat a světlušek je jedna z největších akcí, které Junák – český skaut jednou za dva roky pořádá, letošní finále je vyvrcholením roční celostátní skautské dovednostní soutěže pro vlčata a světlušky, tj.

Závod vlčat a světlušek je jedna z největších akcí, které Junák – český skaut jednou za dva roky pořádá, letošní finále je vyvrcholením roční celostátní skautské dovednostní soutěže pro vlčata a světlušky, tj. chlapce a dívky ve věku 8 – 10 let. Z každého kraje v republice postoupila do finále jedna chlapecká a jedna dívčí hlídka, celkem okolo 200 malých účastníků z celé ČR.

Finále závodu se vždy se koná na jiném místě, letos padla volba na Nové Město nad Metují. Závod se skládá z 10 disciplín rozmístěných na trati, která vede i historickým centrem města. Jedná se nejenom o ověření dovedností na reálných příkladech z pohybu a pobytu v přírodě, ale třeba také schopností vyhledávat informace nebo řešit krizové situace. Také symbolický rámec se s každým ročníkem mění a letos tak děti změří své síly v souboji s opravdovými piráty.  Kluci a holky budou pátrat po identitě piráta – jednotlivé hlídky musí spojit své síly nejen k jeho nalezení, ale také k následnému rozhodnutí o jeho trestu. Tím je letošní závod výjimečný – piráti na suchu nejsou k nalezení, proto, musí část závodu účastníci absolvovat na vodě.

Zahájení akce proběhne v pátek 16. září, samotný závod pak v sobotu 17. září. Vyvrcholením je velká večerní sobotní hra probíhající v historickém centru Nového Města nad Metují. Výsledky budou vyhlášeny v neděli dopoledne.

Součástí je také bohatý doprovodný program, který bude probíhat ve skautském areálu v Novém Městě nad Metují, v místě startu a na konci závodu (dancing pad – taneční podložka, běh na gumě, jízda na koních).

Junák – český skaut je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Za posledních 10 let se počet skautek a skautů v zemi zvýšil ze 40 tisíc na 55 tisíc. Skauting vede k formování charakteru, přináší mladým lidem dobrodružství a partu kamarádů. Je největším hnutím pro děti a mládež na světě – hlásí se k němu okolo 50 milionů dětí a mladých lidí ve 216 zemích světa.

Více na http://www.skaut.cz

Fotografie ze skautské činnosti jsou k dispozici na (zdroj Junák- český skaut či uvedený autor) https://www.flickr.com/photos/skaut/albums/with/72157650362019883

V případě potřeby dalších informací se obracejte na pořadatele závodu :

Marek Pitaš

marek@skaut.cz

GSM 737 185 558

nebo tiskovou mluvčí Junáka – českého skauta:

Jitka Taussiková

GSM 604 867 970

jitka.taussikova@skaut.cz