Najít kamarády
zažít dobrodružství

Malí skautští umělci se sejdou v Českých Budějovicích

28. 3. 2019 Vše

Umělecká šestka je celostátní akcí pro vlčata, světlušky a žabičky, tedy nejmladší kategorii skautů a skautek, která je zaměřená na podporu rozvoje dětského uměleckého cítění a vyjádření. Tradičně se koná každé dva roky, letos proběhne v Českých Budějovicích o víkendu 29. 3. – 31. 3. 2019.

Malí skautští umělci se sejdou v Českých Budějovicích

Foto: Skauti Teplice

Umělecká šestka dává možnost účastníkům ukázat své dovednosti v oblasti divadla, zpěvu, tance, výtvarna a dalších uměleckých aktivit. Kromě samotných soutěží akce nabídne i kulturní a zábavný vedlejší program, díky kterému poznají například historii Českých Budějovic, památky a dalších věci, které město nabízí. Doprovodný program jim jako tradičně dá možnost poznat různé tvořivé aktivity a umělecké techniky. Pro skupiny kamarádů z celé republiky budou také připravené různé kulturní, zábavné a rukodělné/výtvarné tvořivé programy, které budou motivovat ke kreativnímu myšlení a prohloubí vztah dětí k umění. 

Umělecká šestka 2017 – v Mostě

Základem aktuálního ročníku bude jedna linie představení v sále, kde vystoupí podle harmonogramu každá zúčastněná družina – šestka. Jedna družina se může zúčastnit jedné ze tří kategorií: divadlo, hudba a překvapNás. Ve třetí kategorii nejsou kladeny téměř žádné hranice pro fantazii družin, mohou předvést například recitaci, tanec, kouzelnické nebo jakékoliv jiné talentové představení. Výtvarno se v letošním roce objeví ve formě tvořivých doprovodných programů.

Takto vypadal předchozí ročník Umělecké šestky v Mostě

Umělecká šestka 2019 začíná v pátek 29. března v 19:45 v v kostele sv. Rodiny, kde proběhne slavnostní zahájení  a divadelní představení Víti Marčíka. Sobotní program bude probíhat na Biskupském gymnáziu, nedělní pak v ulicích Českých Budějovic.

Do soutěže se letos přihlásilo 195 světlušek a vlčat z celého Česka. Všem malým umělcům držíme palce!