MF DNES: Českobudějovičtí skauti chystají pouť na Sokolském ostrově

10. 9. 2011 Vše

MF DNES: Českobudějovičtí skauti chystají pouť na Sokolském ostrově

Skauti v Českých Budějovicích pořádají v sobotu tradiční pouť na Sokolském ostrově. „Ostrov, na kterém vyroste stanový tábor, ožije hrami a atrakcemi. Tématem 22. ročníku je sto let skautingu v Čechách,“ předesílá Tomáš Šťástka z 11. oddílu vodních skautů. Jen v Českých Budějovicích je na dvě desítky skautských oddílů s asi 600 členy, v celém kraji se jich ke skautskému hnutí hlásí na 3 000. Patří mezi ně oddíly vodácké, oddíly rozšířené o duchovní výchovu i specializující se na lanové aktivity. V Českých Budějovicích několik let úspěšně funguje rovněž speciální oddíl pro maminky s dětmi. Pro zájemce si letos skauti připravili velkou hru s dvanácti stanovišti, kde si lze vyzkoušet třeba lezeckou stěnu, provazové překážky, jízdu na lodích, trampolínu či výtvarné aktivity. Na soutoku Vltavy s Malší bude závod pramic. Návštěvníci akce mohou zavítat také do skautské čajovny.

Skautská pouť se koná v sobotu od 10 do 16 hodin. Více informací najdete na www.skautskapout.cz.
Zdroj: Mladá fronta DNES – jižní Čechy