Najít kamarády
zažít dobrodružství

MiQuik 2011 – setkání stovek skautů a skautek

29. 11. 2011 Vše

Pátý prosinec je pro skauty důležité datum. O víkendu, který je Mikuláši nejblíže, se jako každoročně konal Mikulášský víkend (už chápete, co znamená „MiQuik“?), jehož se účastnilo na osm set otevřených mladých lidí, kteří přijeli potkat staré známé, najít nové, pobavit se a také přemýšlet, tříbit si názory a něco se naučit. Osm set skautů.

MiQuik 2011 – setkání stovek skautů a skautek

Pátý prosinec je pro skauty důležité datum. O víkendu, který je Mikuláši nejblíže, se jako každoročně konal Mikulášský víkend (už chápete, co znamená „MiQuik“?), jehož se účastnilo na osm set otevřených mladých lidí, kteří přijeli potkat staré známé, najít nové, pobavit se a také přemýšlet, tříbit si názory a něco se naučit. Osm set skautů.Víkend je připravován pro mladé lidi ve věku 16 – 26 let. Můžete zde ale potkat i mladší nebo starší skauty. Asi nejcharakterističtějším slovem pro Mikulášský víkend je slovo jistota. Jistota už pro to, že se koná každý rok víceméně ve stejném termínu. Účastníků je vždy okolo osmi stovek a tak existuje víc než slušná šance, že potkáte řadu svých známých a kamarádů. Mikulášský víkend je také jistota, že připravený program je zajímavý, ale má svou hloubku a není samoúčelný. Jistota, že když někde odložíte telefon, zase ho tam najdete a také jistota, že se vás čeká skvělá atmosféra. Kde jinde potkáte tolik lidí, se kterými jedete na stejné vlně? 

Jádrem programu je série workshopů a přednášek, která bude probíhat v sobotu v budově právnické fakulty UK. Během programu se budou účastníci zamýšlet nad proměnami hodnot společnosti za uplynulých 100 let, nad tím a o tom, jak mohou společnost sami ovlivňovat (ať už prostřednictvím skautingu, nebo jinak), Budou si povídat o skautingu jako o dobré pracovní kvalifikaci, zabrousí taktéž do oblasti dobrovolnictví nebo přiblíží příběh výstavby školy v Kambodži a budování skautského vzdělávacího střediska mimoškolní ekologické výchovy Kaprálův mlýn.

Pro někoho může být překvapivé, kolik známých osobností je zde možné potkat.. Letos promluvila např. pedagožka a psycholožka Soňa Hermochová, ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš Řehák, poslanec Jan Farský, lingvista a bývalý ministr školství Petr Piťha, ředitel občanského sdružení Post Bellum Mikuláš Kroupa a mnoho dalších.

Účastníky čekalo také vyhlášení skautské soutěže tvořivosti, sobotní taneční večer pro všechny, kdo si budou chtěli odpočinout od vážných témat či Filmová neděle, kde bylo představeno 6 především dokumentárních filmů.

Chcete-li se dočíst něco více, podívejte se na stránku mikulas.skauting.cz.