98 oddílů pomáhá České televizi s prázdninovou hrou Zachraňte duhu

repro: Česká televize
repro: Česká televize
19. 8. 2014

Celkem 98 našich oddílů se během letních prázdnin stará kešky, na jejichž hledání je postavená prázdninová hra dětské stanice ČT Déčko Zachraňte duhu. K dnešnímu dni se do ní zapojilo více jak 35 tisíc dětí z celé České republiky.

Kluci a holky spolu s rodiči hledají v jednotlivých krajích barevné symboly, pomocí nichž se snaží zastavit odbarvování dětské stanice Déčko. Zapojilo se jich už přes pětatřicet tisíc!

Kanál Déčko se od začátku prázdnin postupně odbarvuje, a to vinou zlého Černobíla, který krade barvy duhy. Děti se tak v průběhu prázdnin vydávají na různá zajímavá místa České republiky. Symboly jsou k nalezení na hradech a zámcích,dvě třetiny z nich pak v keškách ukrytých v přírodě, a to na zajímavých místech, která pro ně vybrali právě naši skauti a skautky.

Kromě toho, že jsme díky dobrovolnické účasti našich členů získali zajímavý mediální prostor v pořadech České televize a informace o soutěži a spolupráci Junáka proběhla celostátními i regionálními médii, přichází do ČT spousta nadšených reakcí dětí i rodičů, kteří si chválí skauty vytipovaná místa, zprostředkování výletu a možnosti poznávat nové lokality v jejich kraji.

Podívejte se na povídání o skautském zapojení do projektu Zachraňte duhu ve vysílání České televize

(V obsahu pořadu si vyberte část Zachraňte duhu ČT :D)

Skauti a skautky jsou ve Zprávičkách české televize jako doma!

30. 07. 2014 - Malí diváci a divačky se mohli v dětských zprávách alias Zprávičkách dozvědět, že Junák letos pořádá téměř 1000 táborů pro 23 000 dětí! A taky to, že skautské táboření se od ...

pokračování

Skauti a skautky pomáhají zachránit barevnou Duhozemi. Chcete vědět více? Podívejte se na reportáže v České televizi.

04. 07. 2014 - Zapojení skautů a skautek do prázdninové dobrodružné hry Zachraňte duhu bylo prezentováno již ve dvou pořadech České televize. Ano, jedná se o tutéž televizní stanici, jejiž ...

pokračování

Přidejte se ke skautům

Najděte si klubovnu blízko vašeho bydliště

mapa

Skautských oddílů je něco přes 200 po celé republice a většinu z nich najdete na této mapě, spolu s informací o tom, v jaké časy se pravidelně scházejí a kontaktu na vedoucího. Můžete si je filtrovat podle věku nebo dalších kritérií...

Vyhledat

Pro skautyEnglish