Skauti a skautky vědí, jak dodržovat zásady bezpečnosti

repro: Česká televize
repro: Česká televize
19. 8. 2014

Jak správně zacházet s pracovními nástroji tak, aby se snížilo nebezpečí úrazu, se učí skauti a skautky už od útlého věku. Aby ne, při práci v přírodě se přeci jen můžeme setkat s větším rizikem než doma na kanapi. Rizikům je ale možné správným jednáním do určité míry předcházet. A pokud se přese všechnu opatrnost a zodpovědnost něco přihodí, i v tomto případě si skauti a skautky zvládnou s chladnou poradit, protože výuka zdravovědy je nedílnou součástí skautského programu. Ne nadarmo zní heslo skautů a skautek: „Buď připraven/a!“

Podívejte se na související reportáž v Událostech ČT

 

Skauti a skautky jsou ve Zprávičkách české televize jako doma!

30. 07. 2014 - Malí diváci a divačky se mohli v dětských zprávách alias Zprávičkách dozvědět, že Junák letos pořádá téměř 1000 táborů pro 23 000 dětí! A taky to, že skautské táboření se od ...

pokračování

Skauti a skautky pomáhají zachránit barevnou Duhozemi. Chcete vědět více? Podívejte se na reportáže v České televizi.

04. 07. 2014 - Zapojení skautů a skautek do prázdninové dobrodružné hry Zachraňte duhu bylo prezentováno již ve dvou pořadech České televize. Ano, jedná se o tutéž televizní stanici, jejiž ...

pokračování

Přidejte se ke skautům

Najděte si klubovnu blízko vašeho bydliště

mapa

Skautských oddílů je něco přes 200 po celé republice a většinu z nich najdete na této mapě, spolu s informací o tom, v jaké časy se pravidelně scházejí a kontaktu na vedoucího. Můžete si je filtrovat podle věku nebo dalších kritérií...

Vyhledat

Pro skautyEnglish