Palackého nám. 1154/1, České Budějovice 1

Na tomto místě se nachází 1 jednotka. Vyberte si a kontaktujte ji!

13. Oddíl Modrá hvězda

Skupiny

Pro koho Věk Setkání Čas setkání
Chlapci 6 - 15 let Středa 17:00 - 19:00 Kontaktovat

Kontakty na vedoucí

Kontaktní osoba: Philip Ward
E-mail: Modra-hvezda@skaut.cz

Představení jednotky
Mnoho lidí považuje skauting za starosvětskou manýru a středověký přežitek. My si to nemyslíme. Tvrdíme, že skauting je takový, jaký si ho uděláme. Proto se držíme hesla: "Skauting pro život, ne život pro skauting".

Náš oddíl vznikl před pětadvaceti lety. Protože tehdejší vládní zřízení neumožňovalo se otevřeně hlásit ke skautským ideálům, byl oddíl založen jako oddíl turistický. Za tu dobu prošel dlouhým vývojem od smíšeného k současnému čistě chlapeckému oddílu.

Nevychováváme slečinky, které potřebují neustálý dohled a hlídání, a na každý problém potřebují podrobný návod ve speciální příručce.
Naopak, naši členové jsou samostatní lidé, kteří se nebojí postavit se za svůj názor. Dokážou si poradit v každé situaci a ani v nepříznivých podmínkách se jen tak nevzdají.

Každý dnes umí jen celé dny a noci sedět u počítače - ale málokdo se o sebe dokáže postarat v lese na víkendové výpravě, rozdělat oheň a uvařit na něm večeři, postavit si střechu nad hlavou. A ráno zase sbalit a pokračovat dál, aniž by po něm zůstaly stopy, nepořádek, nebo dokonce zapálený les.

V našem oddíle se Vašemu synovi nedostane nudného a bezpracného pohodlí tábora v betonových chatkách - ve vlastnoručně postaveném tee-pee se spí mnohem lépe. Navíc pozná pevné přátelství, utužené během nejrůznějších činností a her. Her oddechových, ale také her, u kterých si vyzkouší, jaké to je sáhnout si až na dno svých schopností a překonat náročné úkoly. Pozná, že někdy to bez kompromisu prostě nejde, a naučí se spolupracovat a využívat dovedností jednotlivce pro dobro celého týmu. Dovede snést prohru i radovat se z vítězství.

Naučí se brát lidi takové, jací jsou – bez ohledu na to, kolik peněz mají na účtu, kolik přátel na facebooku, nebo jaký typ nejnovějšího telefonu vlastní.

A v neposlední řadě si zvykne být také chvíli bez Vás - rodičů :)

Hlavní vizitkou každého oddílu je to, jakého člověka vychová. Když se kouknete na kluky/muže, kteří třináctkou prošli a působí v ní, uvidíte schopné a soběstačné lidi s kamarády na celý život, na které se můžou kdykoliv spolehnout...

Na jméno a emailovou adresu se vás ptáme proto, aby vás mohl vybranný oddíl kontaktovat. Podívejte se, jak zacházíme s vašimi osobními údaji.