tř. 28. října 1306/28, České Budějovice 1

Na tomto místě se nachází 1 jednotka. Vyberte si a kontaktujte ji!

13. Oddíl Modrá hvězda

Skupiny

Pro koho Věk Setkání Čas setkání
Chlapci 11 - 15 let Středa 16:30 - 18:30 Kontaktovat
Chlapci 7 - 11 let Středa 17:30 - 19:30 Kontaktovat

Kontakty na vedoucí

Kontaktní osoba: Daniel Žilka
E-mail: Modra-hvezda@skaut.cz
Telefon: 721954223

Představení jednotky
Náš oddíl vznikl v roce 1984. Protože tehdejší vládní zřízení neumožňovalo se otevřeně hlásit ke skautským ideálům, byl oddíl založen jako oddíl turistický. Během let oddíl prošel dlouhým vývojem od smíšeného k současnému čistě chlapeckému oddílu.

Nevychováváme slečinky, které potřebují neustálý dohled a hlídání, a na každý problém potřebují podrobný návod ve speciální příručce.
Naopak, naši členové jsou samostatní lidé, kteří se nebojí postavit se za svůj názor. Dokážou si poradit v každé situaci a ani v nepříznivých podmínkách se jen tak nevzdají.

Každý dnes umí jen celé dny a noci sedět u počítače - ale málokdo se o sebe dokáže postarat v lese na víkendové výpravě, rozdělat oheň a uvařit na něm večeři, postavit si střechu nad hlavou. A ráno zase sbalit a pokračovat dál, aniž by po něm zůstaly stopy, nepořádek, nebo dokonce zapálený les.

V našem oddíle se Vašemu synovi nedostane nudného a bezpracného pohodlí tábora v betonových chatkách - ve vlastnoručně postaveném tee-pee se spí mnohem lépe. Navíc pozná pevné přátelství, utužené během nejrůznějších činností a her. Her oddechových, ale také her, u kterých si vyzkouší, jaké to je sáhnout si až na dno svých schopností a překonat náročné úkoly. Pozná, že někdy to bez kompromisu prostě nejde, a naučí se spolupracovat a využívat dovedností jednotlivce pro dobro celého týmu. Dovede snést prohru i radovat se z vítězství.

Naučí se brát lidi takové, jací jsou – bez ohledu na to, kolik peněz mají na účtu, kolik přátel na facebooku nebo instagramu nebo jaký typ nejnovějšího telefonu vlastní.

poslední řadě si zvykne být také chvíli bez Vás - rodičů :)
Hlavní vizitkou každého oddílu je to, jakého člověka vychová. Když se kouknete na kluky/muže, kteří třináctkou prošli a působí v ní, uvidíte schopné a soběstačné lidi s kamarády na celý život, na které se můžou kdykoliv spolehnout...

Na jméno a emailovou adresu se vás ptáme proto, aby vás mohl vybranný oddíl kontaktovat. Podívejte se, jak zacházíme s vašimi osobními údaji.