Najít kamarády
zažít dobrodružství

Peníze a/nebo život? Skautský institut zahajuje cyklus přednášek z oblasti ekonomie za účasti osobností z oboru a patronátu Raiffeisenbank

20. 10. 2015 Vše

Vzdělávací cyklus přednášek, diskuzí a workshopů ve Skautském institutu ve spolupráci s řadou zajímavých osobností otevírá už 22. října od 19 hodin ekonom Zdeněk Kudrna, působící na Salcburské univerzitě. Dramaturgické pásmo přednášek s titulem „Peníze a/nebo život?“ zprostředkuje mladým lidem širokou škálu aktuálních, filozofických a společenských témat. Přednášky probíhají v unikátních prostorech Skautského institutu na Staroměstském náměstí v Praze v Domě u Zlatého rohu.

Vzdělávací cyklus přednášek, diskuzí a workshopů ve Skautském institutu ve spolupráci s řadou zajímavých osobností otevírá už 22. října od 19 hodin ekonom Zdeněk Kudrna, působící na Salcburské univerzitě. Dramaturgické pásmo přednášek s titulem „Peníze a/nebo život?“ zprostředkuje mladým lidem širokou škálu aktuálních, filozofických a společenských témat. Přednášky probíhají v unikátních prostorech Skautského institutu na Staroměstském náměstí v Praze v Domě u Zlatého rohu.

„Svět se v některých věcech velmi rychle mění, možná nejrychleji za celá staletí. Za pět let budou existovat zaměstnání, která dnes neexistují, platíme penězi, ale nevíme, jak vzniká jejich hodnota, nastupují virtuální měny, média běžně operují s ekonomickými pojmy, které pro nás mají zastřený obsah. Chceme se v tomto dění díky tematicky zaměřených sérii večerů zorientovat. Každý z nich bude zajímavý sám o sobě, ale člověk, který je absolvuje všechny, své poznání v těchto tématech zásadně prohloubí,“ komentuje zahajovaný cyklus ředitel Skautského institutu Miloš Říha.

Setkání se budou konat pravidelně každý měsíc až do června 2016. V listopadu Skautský institut nabídne například filozofa Jana Sokola. Přednášky se přenáší také on-line a následně jsou zpracovány do stručného textového materiálu. Rezervace i odkazy na video přenos či záznamy budou k dispozici vždy na facebookovém profilu Skautského institutu (www.facebook.com/skautsky.institut).  

 „Mladí lidé dnes často hledají odpovědi na to, jak se orientovat ve finančním a ekonomickém světě. Těší nás, že jim můžeme ve spolupráci se Skautským Institutem zprostředkovat setkání se zajímavými osobnostmi, mezi kterými budou i ekonomové Raiffeisenbank,“ dodává k projektu tiskový mluvčí Raiffeisenbank Tomáš Zavoral. 

Peníze a/nebo život?

Vzdělávací projekt Skautského institutu za podpory Raiffeisenbank, a.s.

Program:

Komu to Řecko vlastně dluží?

Základní makroekonomické principy a pojmy v příkladech

22. 10. 19:00 / Skautský institut, Staroměstské náměstí 4/1

Přednáší ekonom Zdeněk Kudrna
 

Potřebujeme peníze?

Mohli bychom jen tak peníze zrušit? Má každý na nějaké peníze nárok? Idea základního příjmu – je to komunismus? Lze všechno ocenit penězi?

26. 11. 19:00 / Skautský institut, Staroměstské náměstí 4/1

Přednáší filozof Jan Sokol
 

Má cenu spořit si na důchod? Aneb Co nás čeká?

Jak se bude vyvíjet svět a společnost z různých úhlů pohledu? Můžeme to vůbec předvídat? Budou nám za padesát let peníze k něčemu?

prosinec, 2015

Diskuze s Michalem Brožkou, analytikem Raiffeisenbank, a dalšími zajímavými osobnostmi z různých oborů
 

Bitcoin? Senzace nebo budoucnost?

Alternativní měny a jejich současnost a budoucnost. Jak se pozná jejich hodnota a podle čeho se určuje.

leden, 2016

Přednáší Marek Palatinus, bitcoinový milionář
 

Byl ten svetr opravdu tak výhodná koupě? – Ekonomické experimenty a hry

Podle čeho se rozhodujeme, když nakupujeme, utrácíme či spoříme? Co ovlivňuje naše momentální rozhodování a vnímání hodnoty toho, do čeho investujeme?

únor, 2016

Workshop s Janou Cahlíková z CERGE-EI
 

Půjčit či nepůjčit si letos na dárky?

Osobní finance a finanční gramotnost v praktických příkladech.

březen 2016
 

Chci pomáhat, ale komu a jak?

Kde se vyplatí pomáhat? Nemáme místo studní v Africe raději přispívat našim důchodcům? Co má větší hodnotu a dá se to vůbec hodnotit?

duben 2016, host bude potvrzen
 

Chci svoje příjmy a čas ve vlastních rukou?

Co to znamená podnikat a co to obnáší.

květen 2016, diskuze s úspěšnými podnikateli z různých oblastí
 

Jak na neznámou budoucnost? – závěrečná přednáška

Jak se připravit na budoucnost, ať bude vypadat jakkoliv, aby nás nepřekvapila?

červen, 2016 – závěrečná přednáška

Přednáší ekonom Zdeněk Kudrna
 

Kontakt pro média:
Zuzana Fialová, koordinátorka projektu
Zuzana.fialová@junak.cz
+420 725 699 607

Skautský institut
info@skautskyinstitut.cz
+420 721 436 404
Staroměstské náměstí 4/1
www.skautskyinstitut.cz
www.facebook.com/skautsky.institut