Najít kamarády
zažít dobrodružství

Poslechněte si rozhovor o skautingu s Jakubem Adámkem v pořadu Koktejl ČRo Ostrava!

13. 2. 2015 Vše

„Ačkoli jsou mezi námi národní rozdíly, vždy je v tom to skautské – tedy společný základ, zkušenosti a hodnoty.

Poslechněte si rozhovor o skautingu s Jakubem Adámkem v pořadu Koktejl ČRo Ostrava!

„Ačkoli jsou mezi námi národní rozdíly, vždy je v tom to skautské – tedy společný základ, zkušenosti a hodnoty. To způsobuje, že si máte o čem povídat třeba i s lidmi z druhého konce světa,“ rozpovídal se o mezinárodních skautských zážitcích a o skautingu obecně Jakub Adámek. Přiblížil také letošní výročí 70. let od popravy skautů, kteří bojovali v protinacistickém odboji a na jejichž památku vznikla beskydská mohyla Ivančena.

► Víte, kdy a kolikrát byl skauting zakázán a opět obnoven? Proč jsou skauti dobrovolníci? Jde dohromady skaut a moderní technologie? Poslechněte si Koktejl s Kubou Adámkem!