Najít kamarády
zažít dobrodružství

Povodně 2013: Potřebujete pomoct? Obraťte se na skauty!

6. 6. 2013 Vše

Skauti a skautky pomáhají při likvidaci povodňových škod na mnoha místech republiky. V současné chvíli evidují několik stovek dobrovolníků, kteří se již zapojili do prací nebo čekají na „poptávku“ potřebných. Zapojují se jak v místě svého bydliště, tak jednotlivci i celé skupiny vyrážejí do postižených míst.

Povodně 2013: Potřebujete pomoct? Obraťte se na skauty!

obec Rudník, skauti ze střediska Hostinné a Trutnov

Skauti a skautky pomáhají při likvidaci povodňových škod na mnoha místech republiky. V současné chvíli evidují několik stovek dobrovolníků, kteří se již zapojili do prací nebo čekají na „poptávku“ potřebných. Zapojují se jak v místě svého bydliště, tak jednotlivci i celé skupiny vyrážejí do postižených míst.

Pomoc je koordinována prostřednictvím skautských krajských povodňových štábu. Pokud jste byli povodní zasaženi a hledáte dobrovolníky, zaregistrujte svůj požadavek na adrese: http://www.povodnovapomoc.cz/. Jedná se užitečnou platformu, která rychle a účinně pracuje s nabídkou a poptávkou dobrovolné práce k likvidaci povodňových škod. Stránka vznikala ve spolupráci skautů s partnery z mediální sféry.

„Velký zájem o pomoc  projevují například ti, kdo se chystali na plánované skautské setkání Obrok 2013, které se mělo konat ode dneška do konce víkendu na vodním hradě Švihov. Vzhledem k tamní situaci ale musela být akce zrušena. Mnoho starších skautek a skautů návaznosti na jejich heslo „Sloužím“ by rádo rezervovaný čas věnovalo pomoci při likvidaci povodňových škod,“ uvedla vedoucí Kanceláře ústředí Junáka Markéta Olišarová.