Najít kamarády
zažít dobrodružství

Praho, připrav se, tradiční Mikulášský seminář klepe na dveře!

26. 11. 2013 Vše

Letošní, již dvacátý první, ročník Mikulášského víkendu se uskuteční 6. – 8. prosince v Praze. Jedná se o akci pro téměř tisícovku mladých skautů a skautek, která nabízí nejen setkávání mladých lidí z celé republiky, ale zároveň mnoho tematických diskuzních bloků, uměleckých zážitků, či dokonce taneční večer nebo naučnou procházku. Tématem MiQuiku 2013 se staly „technologie“ ve všech svých podobách.

Praho, připrav se, tradiční Mikulášský seminář klepe na dveře!

foto: Tomáš Tkáčik

Letošní, již dvacátý první, ročník Mikulášského víkendu se uskuteční 6. – 8. prosince v Praze. Jedná se o akci pro téměř tisícovku mladých skautů a skautek, která nabízí nejen setkávání mladých lidí z celé republiky, ale zároveň mnoho tematických diskuzních bloků, uměleckých zážitků, či dokonce taneční večer nebo naučnou procházku. Tématem MiQuiku 2013 se staly „technologie“ ve všech svých podobách.Stejně jako v předchozích letech bude mít téměř tisícovka skautek a skautů možnost se v pátek podívat na Múzou políbené umělce a jejich soutěžní díla, která přihlásili do umělecké části víkendu nazvané Polibek Múzy. Nebo se tentýž večer mohou vydat na Komponovaný Večer a nechat si duši pohladit vkusně zkomponovanou zábavou a uměním. Letos se mohou těšit například na rozhovor s 1. místostarostou Junáka JUDr. Jiřím Navrátilem či osobité provedení jedné epizody rozhlasové série rádia BBC Cabin Pressure v originálním českém překladu.

Sobotní den je pak jako již tradičně věnován diskuzím a přednáškám. Letos se budeme ptát: „Technologie…musí být!?“ Síla informací, jejich vliv, závislost na nich, jejich vývoj i budoucnost. To vše a ještě více ve spoustě zajímavých přednášek. Jako jedna z letošních novinek se již s koncem Mixemu rozběhne Filmová sobota nabízející zajímavé filmy, pro ty, co se raději hýbou a chtějí vyvětrat svůj plesový outfit je pak určen Taneční večer. Celý MiQuik pak v neděli uzavře zcela nová akce: Nedělní Vycházky – různě dlouhé tematické prohlídky metropole. Ideální zklidnění po perném víkendu!