Najít kamarády
zažít dobrodružství

Prahu o víkendu obsadí strašidla

9. 1. 2013 Vše

Vydáte-li se v sobotu 12. ledna do staré Prahy, dost možná narazíte na bezhlavého mnicha, vzteklého čerta, hastrmana, nebo třeba na vznášející se nemluvně. Všichni tito a řada dalších duchů a bubáků totiž budou v sobotních odpoledních hodinách tradičně bloumat uličkami a děsit návštěvníky akce Prahou plnou strašidel. Pražští skauti ji letos pořádají už po devětadvacáté.

Vydáte-li se v sobotu 12. ledna do staré Prahy, dost možná narazíte na bezhlavého mnicha, vzteklého čerta, hastrmana, nebo třeba na vznášející se nemluvně. Všichni tito a řada dalších duchů a bubáků totiž budou v sobotních odpoledních hodinách tradičně bloumat uličkami a děsit návštěvníky akce Prahou plnou strašidel. Pražští skauti ji letos pořádají už po devětadvacáté.

Skupiny kamarádů, maminky s kočárky, děti s rodiči či prarodiči i dětské oddíly vyrazí hledat strašidelné bytosti podle indicií v uličkách Starého Města a Malé Strany. Zúčastnit se mohou v různých kategoriích dětské týmy nebo rodinná družstva.

„Na strašidla se každoročně sjíždějí děti z celé republiky. Některé pražské uličky vyloženě dýchají atmosférou stínadel a pro děti je to velký zážitek a dobrodružství. Důležité na akci je hlavně to, že se děti za strašidly vydávají v malých skupinkách. Klíčová je proto vzájemná komunikace, spolupráce, anebo i odpovědnost za společný výsledek. To jsou věci, které se dětem rozhodně budou hodit i v životě,“ říká o akci její organizátor, Lukáš Bauer žižkovského skautského střediska.

Přihlásit se do závodu je možné i přímo na místě, konkrétně na hřišti u Tyršova domu (Újezd 450/40), a to od 13:45. Komu by se nechtělo honit se o vteřiny, může se přihlásit i do odlehčené kategorie pro veřejnost a pojmout pátrání po strašidlech jako víkendovou procházku.

V rámci doprovodného programu bude na místě k vidění rytířské klání a ohňová show. Na samotný závěr akce totiž proběhne jako každoročně volba nejhezčího strašidla, při kterém si budete moci prohlédnout všechna strašidla pohromadě. Nejhezčí strašidlo získá honosný titul Miss Huhula 2013.

Historie Prahy plné strašidel se začala psát v listopadu roku 1983 na Betlémském náměstí v Praze. Z prvního ročníku, komorní akce o 17 účastnících, se časem vyvinul závod se stovkami hráčů a příznivců. Závod pořádají skauti z Prahy 3 za podpory Městské části Praha 1.

Přesný harmonogram i popis soutěžních kategorií je k nalezení na stránkách www.skaut.cz.

Informace pro novináře na akci

Pro případ vaší návštěvy a získání bližších informací o akci (tiskové materiály, podklady k programu, mapku území se strašidly, apod.) budeme rádi, když se nám předem ohlásíte.

 

Michal Malík, tiskový mluvčí, press na místě

GSM 721 023 382