Najít kamarády
zažít dobrodružství

Prahu o víkendu obsadí strašidla

9. 1. 2014 Vše

Žebrající kostlivec, bezhlavý templář nebo třeba jednorožec. Takovéto i další neobvyklé kolemjdoucí možná potkáte, vydáte-li se v sobotu 11. ledna na večerní procházku po staré Praze. Všichni tito a řada dalších duchů a bubáků totiž budou v sobotních odpoledních hodinách tradičně bloumat uličkami a děsit návštěvníky závodu Prahou plnou strašidel. Pražští skauti letos pořádají jeho jubilejní, třicátý ročník.

Žebrající kostlivec, bezhlavý templář nebo třeba jednorožec. Takovéto i další neobvyklé kolemjdoucí možná potkáte, vydáte-li se v sobotu 11. ledna na večerní procházku po staré Praze. Všichni tito a řada dalších duchů a bubáků totiž budou v sobotních odpoledních hodinách tradičně bloumat uličkami a děsit návštěvníky závodu Prahou plnou strašidel. Pražští skauti letos pořádají jeho jubilejní, třicátý ročník.

Na trasu se vydají závodníci v celkem čtyřech různě náročných soutěžních a jedné nesoutěžní kategorii. Strašidelné bytosti v uličkách Starého Města a Malé Strany, se tak mohou vydat hledat skupiny kamarádů, maminky s kočárky, děti s rodiči či prarodiči i různě staré dětské skupiny.  

„Účastníci závodu musí nejdříve rozluštit zašifrované informace o tom, kde mají strašidla hledat a poté je podle mapy v co nejrychlejším čase najít,“ říká o akci její organizátor Lukáš Bauer ze žižkovského skautského střediska. „Zatímco šifry v odlehčené kategorii pro veřejnost by vám problémy dělat neměly, u šifer pro soutěžní kategorii dospělých se zaručeně zapotíte,“ dodává Bauer.

Přihlásit se do závodu je možné i přímo na místě, konkrétně na hřišti u Tyršova domu (Újezd 450/40), a to od 13:45. Komu by se nechtělo honit se o vteřiny, může se přihlásit i do odlehčené kategorie pro veřejnost a pojmout pátrání po strašidlech jako víkendovou procházku. 

„Na strašidla se každoročně sjíždějí děti z celé republiky. Některé pražské uličky vyloženě dýchají atmosférou Stínadel a pro děti je to velký zážitek a dobrodružství. Důležité na akci je hlavně to, že se děti za strašidly vydávají v malých skupinkách. Klíčová je proto vzájemná komunikace, spolupráce, anebo i odpovědnost za společný výsledek. To jsou věci, které se dětem rozhodně budou hodit i v životě,“ doplňuje ještě Bauer.

V rámci doprovodného programu bude na místě k vidění ohňová show a show s bičem. Na samotný závěr akce totiž proběhne jako každoročně volba nejhezčího strašidla, při kterém si budete moci prohlédnout všechna strašidla pohromadě. Nejhezčí strašidlo získá honosný titul Miss Huhula 2014. 

Historie Prahy plné strašidel se začala psát v listopadu roku 1983 na Betlémském náměstí v Praze. Z prvního ročníku, komorní akce o 17 účastnících, se časem vyvinul závod se stovkami hráčů a příznivců. Závod pořádají skauti z Prahy 3 za podpory Městské části Praha 1. 

Přesný harmonogram i popis soutěžních kategorií je k nalezení na stránkách www.skaut.cz.

 

Informace pro novináře na akci

Pro případ vaší návštěvy a získání bližších informací o akci (tiskové materiály, podklady k programu, mapku území se strašidly, apod.) budeme rádi, když se nám předem ohlásíte.

 

Michal Malík, kontakt pro média, GSM 721 023 382