Najít kamarády
zažít dobrodružství

Přijďte objevovat skautský svět

13. 3. 2012 Vše

V rámci oslav sta let českého skautingu zvou skauti a skautky na výstavu Trochu lepší svět: století skautingu pořádanou ve spolupráci s Muzeem hl. města Prahy. Své malé skautské dobrodružství mohou návštěvníci muzea prožít od 20. 3. do 24. 6. 2012.

Přijďte objevovat skautský svět

Jeden z dvaceti tematických boxů

V rámci oslav sta let českého skautingu zvou skauti a skautky na výstavu Trochu lepší svět: století skautingu pořádanou ve spolupráci s Muzeem hl. města Prahy. Své malé skautské dobrodružství mohou návštěvníci muzea prožít od 20. 3. do 24. 6. 2012.

Víte, jak zní skautský tábor ve dne a jak v noci? Nebo čím čeští skauti zaručeně vzbudí pozornost na každém mezinárodním skautském setkání? Výstava Trochu lepší svět: století skautingu představí český skauting takový, jaký je – jedinečný, pestrý, plný dobrodružství, ale zároveň schopný vést k sebepoznání, seberozvoji, respektu a smyslu pro povinnost.

Více než dvě desítky boxů navržených profesionálními designéry – studiem Ex Lovers a Maximem Velčovským – provedou návštěvníky nejen staletou historií – historií dramatických zákazů i každodenního skautského života. Výstava jim nabídne možnost posedět ve skautské klubovně, poslechnout si audiozáznamy skautského tábora, nahlédnout do táborového deníku psaného Václavem Havlem či kroniky prvního českého dívčího oddílu, nebo si třeba prohlédnout skautský šátek vyrobený Robertem Fulghumem.  A také objevit magický svět skautských her a hříček, z nichž některé si budou návštěvníci moci na místě vyzkoušet.

Během konání výstavy budou probíhat různé doprovodné programy a akce. Jmenovat můžeme např. křest skautské pamětní mince či křest poštovní známky se skautskou tématikou, podvečerní besedy, filmová promítání nebo víkendové programy.