Připravujeme se na Betlémské světlo 2021

22. 11. 2021 Vše

Betlémské světlo – symbol míru a přátelství – letos dorazí do Česka 12. prosince, po republice ho rozvezou skautští dobrovolníci o týden později, 18. prosince. Od tohoto dne pak bude vánoční plamínek k dispozici na mnoha místech (kostely, knihovny, obecní úřady) a lokálních akcích.

Připravujeme se na Betlémské světlo 2021
  • cesta vánočního plamínku začíná v Betlémě, odkud dorazí letecky do Rakouska

• čeští skauti a skautky si světlo převezmou od těch rakouských na hranicích (Reintal – Břeclav 12. 12. v 8:30 hod)

• světlonoši – skaut z jihomoravských Lužic a skautka z Břeclavi – pak vyrazí s vánočním plamínkem do Brna (12. 12., EC 280 Metropolitan v 9:07 z Břeclavi, 9:38 v Brně) a donesou ho do katedrály svatých Petra a Pavla v Brně na Petrově
  • Betlémské světlo skautští kurýři rozvezou po České republice vlaky následující víkend, v sobotu 18. 12.

Vzhledem k epidemické situaci je potřeba sledovat aktuální informace na webu akce www.betlemskesvetlo.cz.

Místa, kde je Betlémské světlo k dispozici, i trasu rozvozových vlaků bude možné najít na webu akce.

Fotografie: ke stažení ZDE.
Další informace: www.skaut.cz/betlemskesvetlo

Kontakty:
Brno: Zuzana Hrbková,  mluvci@betlemskesvetlo.cz, 777 968 521
Praha, celostátní média: Barbora Trojak, skautská tisková mluvčí, barbora.trojak@skaut.cz, 731 403 647

Poznámka: text zprávy byl upraven kvůli aktuální situaci spojení s covid-19.