Najít kamarády
zažít dobrodružství

Prodloužený svatováclavský víkend bude plný skautských akcí

27. 9. 2018 Vše

Nabitý víkend se třemi celostátními akcemi, z nichž jedna je dokonce největší skautskou událostí v roce, tak bude vypadat závěr tohoto týdne.

Prodloužený svatováclavský víkend bude plný skautských akcí

Napříč Prahou – přes tři jezy

28. 9. 2018

Na svátek sv. Václava organizuje Junák – český skaut tradiční pražský vodácký závod Napříč Prahou – přes tři jezy! Trasa závodu vede od Císařské louky po ostrov Štvanice a celkem měří 6,5 říčních kilometrů. Na trati se již od roku 1939 překonávají tři jezy: Šítkovský (pod Jiráskovým mostem), Staroměstský (Karlovka nad Karlovým mostem) a Helmovský (u Štvanice). Ty jsou otevřené pouze jednou do roka, na tuto akci. V hlavní soutěžní kategorií – závodu pramic skautů z celé České republiky – i v rámci volného splutí splavují vltavské jezy stovky lodí, v roce 2017 se závodu zúčastnilo téměř 1 300 posádek, tedy zhruba 4 tisíce milovníků říční plavby z řad skautů i veřejnosti.

Celý závod je tradičně velmi fotogenický a zábavný jak pro účastníky, tak pro jejich pozorovatele. Na závodě je také možné vidět unikátní skautské plavidlo, pramici P550, konstruovanou tak, aby bylo možné ji oplachtit.

Pokud se rozhodnete zúčastnit, zaregistrujte se předem na www.3jezy.skauting.cz

Foto: Liška – Václav Štěpán

Válka o Cintru

27.– 30. 9. 2018

Již 20. ročník víkendové fantasy bitvy pro skauty a skautky. Kluci a holky (11-16 let) při ní bojují dřevěnými zbraněmi, celá akce nese legendu Zaklínače od Andrzeje Sapkowského – boje koalice Severních království a Nilfaardského císařství o trůn Království Cintránského. Účastníci jsou rozděleni do několika armád, plní výzvy a utkávají se v hromadných bitvách. Sami si také vyrábějí zbraně a velkolepě propracované kostýmy.

Během celého víkendu si na dodržování pravidel dohlížejí hlavně samy děti. Hra má silnou atmosféru, nechybí v ní ani bájné nestvůry, legendami opředené postavy či špetka magie. Její účastníci se často do své role naplno vžijí. Mají šanci poznat, jaké je to se svými kamarády bojovat proti přesile, zamýšlí se i nad charakterovými vlastnostmi, jako je statečnost. Mají šanci si vybrat, zda se pustí do boje a pomohu kamarádům, či zachrání svůj život.

Podívejte se, jak vypadal minulý ročník! https://www.facebook.com/skaut/videos/10154873610777447/

Válka o Cintru 2018 se koná 27. – 30. 9. 2018 v okolí skautské základny Orlovy nedaleko Humpolce a chystá se na ni zrhuba 550 bojovníků a bojovnic.

Foto: Skautky Ústí nad Orlicí

Korbo

27.– 30. 9. 2018

Bývalou raketovou základnu nedaleko Berouna obsadí dospívající skauti – roveři a rangers – a budou zde testovat, jak se dokáží zařídit bez pevného programu a ve svobodném ne-řízení. Každý z účastníků se může přihlásit a připravit nějakou aktivitu nebo program pro ostatní, nebo může zůstat pouhým návštěvníkem. Svoboda panuje i v tom, kolik odpovědnosti za chod tábořiště si každý z účastníků vezme. Na letošní ročník je přihlášeno skoro 800 účastníků a účastnic, kteří připravili 130 aktivit už před akcí a další vzniknou přímo na místě.
Letošní ročník: https://korbo.skauting.cz

Foto: Martin Křivánek