Společně proti leukémii!

Výtěžek ročníku 2017:
96 291 Kč

Jak se zapojit jinak?

...do sbírky SPOLEČNĚ PROTI LEUKÉMII! – Jsi člen Junáka, rover nebo rangers? Stačí nápad a odhodlání!

Tradičně sbírka probíhá jako takzvaná BENZÍNKOVÁ SBÍRKA, kdy skupiny mladých lidí (ve skautu označovaných jako roveři a rangers - RS) myjí ve stejný termín okna automobilům přijíždějícím na benzínové stanice po celé České republice. Řidiči jim pak mohou dát do kasičky dobrovolný příspěvek, který následně putuje na sbírkový účet Nadace pro transplantace kostní dřeně.

image

Od roku 2013 je ale součástí sbírky i novinka pro ty, kteří by také rádi pomohli a zapojili se, ale forma BENZÍNKOVÉ SBÍRKY jim nevyhovuje. Poprvé v historii sbírky se mohou zapojit se svým nápadem, tedy alternativním sbírkovým projektem.

Alternativní projekty sbírky dávají skupinám RS jedinečnou příležitost přijít s vlastním nápadem a iniciativou. Máte tak jedinečnou možnost uspořádat na podporu nadace vlastní projekt! Fantazii se meze nekladou, může to být téměř cokoli - například ples, soutěž, závod, divadelní představení, módní přehlídka…. Prostě se můžete vyřádit. Každý projekt musí splnit základní cíle:

• informovat veřejnost o problematice kostní dřeně a její transplantaci
  • přispět nadaci částkou vybranou v rámci sbírky, nebo výtěžkem

Existují dvě varianty, ve kterých se dají alternativní projekty realizovat - KASIČKOVÉ A DÁRCOVSKÉ AKCE.

Benzínkovou sbírku organizují roveři a rangers po celé České republice už od roku 1998. Částka, kterou za tu dobu přispěli nadaci, se počítá v milionech korunInvestovali svůj čas, energii a především sami sebe pro pomoc druhým.

Zapoj se také a ukaž ostatním, co dalšího znamená být rover!

PROJEKT – VÝZVA - SEBEREALIZACE – LIDÉ

TO JE ROVERING!

POJĎ DO TOHO, UKAŽ, CO V TOBĚ JE – REGISTRUJ SBÍRKU!

Facebook a jiné sítě