Společně proti leukémii!

Výtěžek ročníku 2018:
231 763 Kč

Sbírka a nadace

V České republice onemocní každý rok stovky často mladých lidí a i dětí život ohrožujícími chorobami jako jsou leukémie, těžké krvetvorné útlumy, zhoubné nádory a další vážné nemoci krve a obranyschopnosti. V mnoha případech je poslední šancí na záchranu jejich života transplantace kostní dřeně.

A proto se již od roku 1998 koná společná humanitární akce Junáka – svazu skautů a skautek ČR a Nadace pro transplantace kostní dřeně. Sbírka byla dříve známá jako „Kapka naděje“ či „KAPKA“, dnes nese název „Společně proti leukémii“. Více o historii si můžete přečíst zde.

O úspěšnosti společné sbírky svědčí nejsilnější rok 2006, kdy se v mnoha českých městech podařilo vybrat 900 422,- Kč. Podaří se nám tento rekord překonat? Zapoj se i ty a společně tohoto cíle dosáhneme!

Veškeré vybrané peníze z benzínkové kasičkové sbírky jsou používány k rozšiřování Českého národního registru dárců dřeně. Nadace má pro tento účel zřízený také transparentní účet.

Od roku 2013 však část peněz putuje i na takzvaný dárcovský účet. Oproti předchozím ročníkům se totiž můžete zapojit i do alternativních projektů sbírky, jejich výdělek jde právě na tento účet. Peníze z dárcovského účtu nadace používá i na další podpůrné činnosti. Přehled všech peněz, které nadaci přijdou, najdete na hlavní stránce webu.

Facebook a jiné sítě